TOKİ Selçuk

TOKİ, İzmir Selçuk'a 600 konut yapacak!

TOKİ 17.04.2016 10:15

AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyesi ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Selçuk'a TOKİ müjdesi verdi.

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer ve Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile birlikte TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turhan'ı ziyaret eden Sürekli, Selçuk'a TOKİ'nin 600 dairelik toplu konut yapacağını, temelin 2017 yılında atılacağını açıkladı. Selçuk'ta Toplu Konut'a büyük bir ihtiyaç duyulduğunu ifade eden AK Partili Sürekli, "TOKİ Başkanımız Sayın Mehmet Ergün Turhan, Selçuk'a 600 adet Selçuklu mimarisine uygun Sosyal Konut yapılması için gerekli talimatı verdi. Sosyal konut olacak ama konutlar tam donanımlı şekilde yapılacak" dedi. Konutların 3 katlı yapılacağını açıklayan Sürekli, "Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun talimatlarıyla artık sosyal konutlar dikey değil, yatay olarak üretilecek" diye konuştu.

"Mimari dokuyu bozmayacak" 

Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı da Kerem Ali Sürekli'nin ilgisine teşekkür ederek, "Uzun zamandır Selçuklu hemşerilerimizin beklediği TOKİ konutları en kısa sürede yapılacak" dedi. Planlarda 140 bin metrekarelik alanın toplu konut alanı olarak 5 binlik planlara işlediklerini ifade eden Bakıcı, "Konutlar 2 artı 1 ve 3 artı 1 şeklinde yapılacak. Daha önce konuyla ilgili gerekli talepleri toplamıştık. TOKİ sosyal konutları için Belediyemize toplam 698 ön talep toplamıştık. Bu sayı daha da artacaktır. TOKİ konutları Selçuk'un mimari dokusunu bozmayacak şekilde yapılacak" diye konuştu.