Metropol İstanbul / Varyap - GAP İnşaat

Varyap - GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
anahtar teslim töreni

TOKİ gazetecilere anahtarlarını teslim etti

TOKİ Rüya Tulumbacı 20.10.2015
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Şanlıurfa’da yaptırılan Karaköprü Basın Sitesi ve Maşuk 450 Konutun anahtarları teslim edildi.
Gap Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen anahtar teslim törenine eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, TOKİ yetkilileri ve hak sahibi gazeteci ve vatandaşlar katıldı.

Gap Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen anahtar teslim töreninde konuşan eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “679 hak sahibinin konut sahibi olmasında birazcık da olsa tuzumuz olduğu için Allah'a şükrediyorum” dedi. Son dönemlerde Şanlıurfa'ya yapılan yatırımların altını çizen Bakan Çelik; on üç yılda Türkiye genelinde 685 bin yaptıklarını belirterek, Türkiye'nin her tarafına hizmet götürdüklerini vurguladı.

Yıl sonuna kadar teslimler yapılacak

679 konutun sahiplerine hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sürdüren Çelik, devam eden konutları da yıl sonuna doğru teslim edeceklerini, ihtiyacı olanlar için de belediye ve TOKİ işbirliğiyle uygun yerlerde konutlar üretmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Konut yapımı devam edecek

Çelik'in ardından konuşma yapan Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ise, eskiden ev sahibi olmanın orta ve dar gelirli insanlar için bir hayal olduğunu, son yıllarda ise dar gelirli vatandaşların da TOKİ konutlarıyla kolaylıkla ev sahibi olabildiğini belirtti. Şanlıurfa'da anahtar teslimi yapılan evlerin yanı sıra 3 bin 653 TOKİ konutunun da devam ettiğini söyleyen Vali Küçük, Şanlıurfa'da ilerleyen dönemlerde de TOKİ konutlarının devam edeceğinin haberini verdi.

Yapılan konuşmaların ardından TOKİ'ye müracaat eden hak sahiplerine Faruk Çelik, Vali İzzettin Küçük ve protokol üyeleri tarafından anahtarları teslim edildi.

 

TOKİ Şanlıurfa TOKİ anahtar teslimleri