<

Metropol İstanbul / GAP İnşaat

GAP İnşaat firmasının Metropol İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
yüksek bloklar

TOKİ Bin 169 konut veriyor

TOKİ Rüya Tulumbacı 22.10.2015
Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hak sahiplerine bin 169 konut verilecek.
Başbakanlık Toplu konut İdaresi (TOKİ) ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa yürütülen Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Projede bugüne kadar, risk taşıyan bin 323 adet konut yakılırken, toplamda 4 bin 195 adet yapılan yeni konutlardan 928 adedinin hak sahiplerine teslim edildiği, 3 bin 267 konutun yapımının ise devam ettiği belirtildi.

Halk Bankası aracılığıyla satışta

Proje kapsamında yapılan konutlardan bin 83 konut Halk Bankası aracılığıyla satışa sunuluyor. Söz konusu konutlardan almak isteyen vatandaşların 26 Ekim-10 Kasım tarihleri arasında Halk Bankası'na müracaat edebilecekleri kaydedildi.

Satışa sunulan bin 83 konuttan 305 adedi, şehit aileleri, gazi, dul, yetim, engelli ve emeklilere ayrıldı. Satışlarda şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimlere öncelik verileceği, engelli vatandaşlara yüzde 5, emeklilere ise yüzde 25 kontenjan ayrıldığı belirtildi. Beydağı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında III. ve IV. Etapta evi bulunan vatandaşlara I. ve II. Etapta yapılmakta olan mevcut konutlardan bin 169 adet verileceği belirtildi.

20 Ekim'de başladı

Alanda evi bulunan bütün yapı sahiplerinin Paşaköşkü Su Deposu yanında bulunan Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosu'na sırayla davet edilecek ve anlaşmak isteyenlerle anlaşma yapılacak. Söz konusu görüşmelerin 20 Ekim Salı günü itibariyle başladığı kaydedildi.

TOKİ Malatya Büyükşehir Belediyesi Beydağı