Kuşadası'nda metan gazından zehirlenen işçilerden hayatını kaybeden bir kişi taşınırken

Kuşadası’ndaki metan gazı zehirlenmesi

SondakikaHaberleri İrfan Sisli 07.08.2015
Kazada ölen iki belediye işçisinin cenazesi toprağa verildi.
Aydın'ın Kuşadası ilçesi'nde temizlik için girdikleri rögarda metan gazından zehirlenerek ölen 2 işçinin cenazesi defnedildi.

Atatürk Bulvarı'ndaki bir rögarda yaptıkları çalışma sırasında hayaını kaybeden Aydın Büyükşehir Belediyesi Su Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nde (ASKİ) görevli Hasan Fıstıkçı (50) ve İsmail Tavas (39) için Kuşadası Belediyesi'nin önünde tören düzenlendi.

Burada konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, ölen işçilere Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, işçilerin ailelerinin kendilerine emanet olduğunu söyledi.

Akut kurtarma çalışmaları

AKUT ekipleri işçileri kurtarmaya çalışırken

Kayalı, "Bu olayın eğer sorumluları varsa hesabı sorulur. İş kazalarının yaşanmaması için biraz daha dikkat etmemiz lazım. Kuşadası olarak ikinci kez böyle bir hadise yaşıyoruz" dedi.

Buradaki törenin ardından Hanım Camisi'ne getirilen işçilerin cenazeleri, kılınan namazın ardından Adalızade Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Aynı olayda zehirlenen diğer işçiler Turgay Yağcıoğlu ve Abdülgani Aslan'ın hastanedeki tedavileri devam ederken, hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nde çalışan 4 işçi, Kuşadası'nda arıza bakım çalışması sırasında metan gazından zehirlenmiş, işçilerden 2'si hayatını kaybetmişti.

kuşadası metan gazı zehirlenme