Yusuf Cebeci

Konutun değeri ikinci eldeki gücüyle pekişiyor

SondakikaHaberleri Hüseyin Belibağlı 23.03.2015
Tüketicilerin konut alırken firmaları araştırmalarını isteyen Cebeci Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci elma ile elmanın kıyaslanmasını istedi.
Bir konutu değerini belirleyen unsurları açıklama yapan Cebeci, sadece konutun görünen değerleri ile işin bitmediğini söyledi. Firmaların bankalardan finansal güçlerinin araştırılmasını isteyen Cebeci, “İstanbul'un değeri dünyanın diğer pahalı kentleri ile bir tutuluyor. Konutlar artık pahalandı ve ilerde değeri daha da yükselecek. Bu noktada üst segmente taşındı. Daire alınınca iş bitmiyor. Sosyal alanların kullanımı, yönetim, işletme gibi ögeler değeri etkiliyor. Daireyi ucuza alınabilir ama bu dediklerimiz olmazsa mülk sahipleri satıp kaçarlar” dedi. 

Cebeci işin püf noktaları olduğunu ve eğer dikkat edilmezse ileriki yıllarda can sıkan vakalarla karşılaşmanın mümkün olacağını söyledi.

Konutların sadece barınak anlayışından çok uzakta olduğunu söyleyen Cebeci, “Gayrimenkulde devamlılık esastır. Çalıştığınız firmaların iş ahlakı olsun. Konut alındıktan sonra orasının uzun yıllar değerini koruması ve ileri taşıması gerekiyor. Bu dönemde konutu aldığınız firmanın diğer projeleri, mali sağlamlığı ve iş ahlakı öne çıkıyor. Bir sorun olduğunda hemen müşterisinin yanında yer alan firmalar gelecek nesillere taşınabiliyor” diye konuştu.

Markalı konut üretiminde site yönetiminin önemli olduğunu söyleyen Cebeci, “Proje geliştirilirken ileriki yıllar, çıkacak olası masraflar hesaplanmalı ve minimuma indirilmeli. Yoksa aidatlar yükseliyor ve bu da ikinci el değerini etkiliyor. Eğer aidatlar düşükse değeri konutun artıyor. Projelerimizi geliştirirken her noktasını mercek altına alıyor ve öyle imalata geçiyoruz” diye konuşarak sözlerini noktaladı.

İletişim Bilgileri
http://www.cebecigy.com.tr/
90 216 491 13 92

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Cebeci Group Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Cebeci Yusuf Cebeci konut Yusuf Cebeci