Queen Central Park / Sinpaş GYO

Sinpaş GYO firmasının Queen Central Park projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
sinpaş gyo genel müdürü seba gacemer

Sinpaş GYO'nun 2016 hedefi; 1 milyar lira ciro!

Şirket haberleri Uğurcan Tokay 12.02.2016
2016 yılında 3 proje lanse edeceklerini dile getiren Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, 1 milyar lira ciro hedeflediklerini açıkladı.
Sinpaş GYO 2016'ya damga vuracak. Yeni yılda önemli projeler üretecek olan şirket ciro hedefini 800 milyon lira olarak belirledi. Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Türkiye'de 2015 yılında konut fiyatlarında yüzde 16'ya yakın fiyat artışının gerçekleştiğini söyledi.

Fiyatlar artıyor

İstanbul'un Avrupa şehirleri arasında yaptırım yapılması önerilen kent olduğunu belirten Gacemer “Avrupa fiyatlarında da genel bir artış söz konusu. Sadece İtalya'da bir eksiye dönüş var. Ancak özellikle İsveç'te rakamlar yükseliyor. Türkiye için olan artış enteresan bir veri” diye konuştu.

İstanbul'da yüzde 150 yükseldi

Ege ve Akdeniz kıyılarında da rakamların yükseldiğini belirten Gacemer “Türkiye'nin hiçbir bölgesinde konut fiyatları gerilemedi. Ocak 2010 ile Eylül 2015 arasında konut fiyatları yüzde 103, İstanbul'da ise aynı sürece rakamlar yüzde 150 artmış durumda” dedi.

600 bin sıfır konut satıldı

2014'te konut satışlarının rekor kırdığını ve 2015'te yeni bir rekora imza atıldığını dile getiren Seba Gacemer “Geçtiğimiz yıl 1 milyon 289 bin konut satıldı. Aynı dönemde 600 bin sıfır konut satışı gerçekleşti. 2014'e göre bu rakam yüzde 11 artışın yaşandığını gösteriyor. Kaliteli arzın artması bu artışın nedenlerinden birisi” ifadelerini kullandı.

Yabancıların ilgisi önemli

Y kuşağının gündeminde konut edinme olduğunu dile getiren Gacemer “Yabancıya satış konusunda trendlerimiz yükseldi. 2015 yılında bu kapsamda yüzde 20'lik bir artış yaşandı. Bu alanda yeni araştırmalar yapıldığı takdirde önemli fırsatlar yakalayabiliriz” diye konuştu.

2016 hedefi 1 milyar lira

2016 yılında 800 milyon lira ciro hedeflediklerini açıklayan Seba Gacemer “Yılın son çeyreğinde portföyümüze koymayı hedeflediğimiz yeni ürünleri eklersek rakam 1 milyar liraya çıkıyor. Yurtiçi ve yurtdışından gelen talebin bu rakamı karşılayacağını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

5 yılda 4.2 milyar lira ciro

2007 yılındaki halka arzdan sonra 10 binden fazla aileyi ev sahibi yapıp 4.2 milyar lira ciro elde ettiklerini açıklayan Gacemer “O dönemde bugüne kadar 4 kat büyüdük. 600 milyon liralık sermayemiz kapsamında 150 milyon liralık temettü dağıttık” ifadelerini kullandı.

İlk lansman Bomonti projesi

2016'da ilk olarak Bomonti'deki Queen Central Park'ı lanse edeceklerini dile getiren Gacemer “Daha sonra Ankara'daki Çankaya projesini tanıtacağız. Eylül ayında ise yine Ankara Gaziosmanpaşa'daki projemizi satışa açacağız. Özellikle GOP projesi özellikleriyle öne çıkacak” dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

sinpaş gyo 2016 projeleri sinpaş gyo ciro seba gacemer