Kuzu Grup

Kuzu Grup, İran'da atık su arıtma ihalesini kazandı!

Şirket haberleri 16.08.2016 08:47

İran pazarında bugüne kadar yaklaşık 20 bin konut üreten Kuzu Grup, yeni yatırımlar için kolları sıvadı.

Şirket, Ocak 2016'da gerçekleşen İslam Kalkınma Bankası (IDB) kredili, Batı Tahran Atık Su Arıtma Tesisi ihalesini kazandı. Sözleşme bedeli yaklaşık 125 milyon euro olan ve 520 bin m3/gün kapasitesiyle İran'ın en büyük atık su arıtma tesisi, yaklaşık 2 milyon 600 bin kişiye hizmet verecek. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, "Ülkede yatırım atağımız sürecek. Başta Körfez bölgesi olmak üzere tüm dünyada fırsatları değerlendiriyoruz. Projelerimiz hız kesmeden devam edecek" şeklinde konuştu.

'KONUT YATIRIMIMIZ 100 BİNİ BULACAK'

Özen Kuzu, dev atık su arıtma tesisini en yeni teknolojiyle hayata geçireceklerini söyledi. Ocak 2010'da İran'ın başkenti Tahran'da Mesken Meher projesinin ihalesini kazandıklarını anlatan Özen Kuzu, "Bu projeyle birlikte İran'daki konut yatırımımız 100 bini bulacak. Tahran eyaletinin Parand ve Pardis şehirlerinde şantiyelerimiz çalışıyor" dedi. Parand'da hayata geçirdikleri 20 bin konutu 2013'te teslim ettiklerini söyleyen Kuzu, "Burada inşa ettiğimiz uydukentte 48 okul, 8 spor tesisi, 14 cami, 5 sağlık merkezi, 7 kültür merkezi ve parklar bulunuyor. Grubumuzun bu başarısı uluslararası müteahhitlik alanında Çin'den sonra ikinci olan Türkiye'nin bulunduğu konumu da pekiştiriyor" diye konuştu.

CEZAYİR'DEKİ PROJE İÇİN KOLLARI SIVADI

Pardis'te 37 bin konutluk projenin inşaatına devam ettiklerini anlatan Kuzu, "Burada 76 okul, 31 spor tesisi, 17 camii, 7 sağlık, 7 kültür merkezi ve 3 park alanı mevcut" dedi. Cezayir'de de bir konut projesi hayata geçirmek için kolları sıvadıklarını söyleyen Özen Kuzu, "Cezayir'de projelerimize start verdik. Buleyde, Khemis El Kwhechna ve Reghaia da inşaatlarımız devam ediyor. Toplamda 19 bin 700 konutu 2017'de teslim edeceğiz" şeklinde konuştu.

Sabah