Knauf,
Haberler / Yalıtım / Knauf’tan geniş kapsamlı pasif yangın koruma çözümleri

Knauf’tan geniş kapsamlı pasif yangın koruma çözümleri

Yalıtım 09.06.2021 17:28

Knauf, geliştirdiği FireWin pasif yangın koruma çözümleri ile yapıları yangına karşı korunaklı hale getirerek bina güvenliğini artırıyor.

Performans talep edilen yapılara en kapsamlı ve kaliteli çözümleri sunan Knauf, geliştirdiği FireWin pasif yangın koruma çözümleri ile yapıları yangına karşı korunaklı hale getirerek bina güvenliğini arttırmaya katkı sağlıyor. Yangına dayanıklı plaka, sıva, silikon, köpük, bant, bloklar ve kelepçeleri içeren bir pasif yangın koruma sistemi olan FireWin, uygulandığı yüzeye ve uygulama methoduna göre binaları 4 saate kadar yangına dayanıklı hale getiriyor. 

 

Yangından korunma çözümleri ile uzun süredir yapı profesyonellerinin tek tercihi olan Knauf, sunduğu çözümleri daha da genişleterek bir arada sunuyor. FireWin ile özellikle mimarlar, tasarımcılar, uygulayıcılar ve mühendislerin ihtiyaç duydukları yangın koruma çözümlerine tek bir kaynaktan ulaşmalarını sağlıyor. İlham verici referansları ile mimarlar için özel tavsiyeler içeren FireWin ürünler, pratik planlama araçlarıyla profesyonellerin işini kolaylaştırıyor. Alman dünya devi Knauf, sadece ürettiği ürünün kaliteli olmasıyla değil; müşteri hizmetleri ve satış sonrası desteği ile de bütünleşik hizmet sunumuyla rakiplerine örnek oluyor.

 

4 saate kadar yangından koruyor

 

Binalara yönelik yeni ve kapsamlı pasif yangın durdurucu ve yangından koruma amaçlı çözüm sistemleri olarak tasarlanan FireWin ürün yelpazesi, daha öncede mevcut olan yangına dayanıklı plaka ve sıvalara ek olarak yangın durdurucu kelepçe, genleşme özelliğine sahip paneller, akrilik dolgu, macunlar, herhangi bir yangın yalıtımı iyileştirmesi gerekmeksizin  kablo ve boruların değiştirilmesine ve sonradan takılmasına izin veren servis geçiş tüpü ve benzeri yüksek performanslı ürünleri içeriyor. FireWin kapsamındaki ürünler, uygulandığı yüzeylere ve uygulama çeşidine göre, 4 saate kadar yangına karşı dayanıklılık kazandırıyor.

 

Knauf FireWin ile ihtiyaca yönelik doğru çözümler

 

Yangın önleyici çözümlerini tek bir ürün ailesinde barındıran Knauf FireWin; Jetgips® Fire , Fireboard®,  FRDF Alçıpan® ve Flameboard® ile ihtiyaca yönelik yüksek performanslı sistem çözümleri sunuyor. İç mekanlarda beton tavan ve duvarlar, beton kiriş ve kolonlar, çelik kiriş ve kolonlar ile kompozit döşemeler üzerinde kullanılan yangına dayanıklı alçı sıva Jetgips® Fire, içeriğindeki alçı ile birlikte hafif bileşenler ve katkı maddelerinden oluşan özel karışımı sayesinde makine ile birlikte sorunsuz bir biçimde uygulanıyor. Betonarmede 240 dakikaya kadar, çelik konstrüksiyonlarda ise 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlayabiliyor. Her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Fireboard®  pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda kullanılabiliyor. FRDF Alçıpan® artırılmış yangına dayanım süresi ve yoğunluğu ile öne çıkarak, iç mekanlarda bölme duvarlarda kullanılıyor. Flameboard® ise şaft duvarları ve asma tavanlarda dahil olmak üzere  konstrüksiyondan bağımsız olarak, yangına maruz kalacak taraftan plaka bazında 120 dakikaya kadar yangın dayanımı sağlıyor.