Ziraat Bankası

Ziraat'ten mega projelere 10 milyar dolar destek!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 16.06.2016
Proje finansmanı alanında son dört yıldır aktif rol oynayan Ziraat Bankası, mega projelere 10 milyar dolar kaynak aktardı.
Ziraat Bankası Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Baktır, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Körfez Köprüsü, 3. havalimanı da dahil birçok mega proje için ayırdıkları toplam kaynağın 10 milyar doları aştığını söyledi

Ziraat Bankası Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Ömer M. Baktır, aralarında Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Körfez Köpı havalimanının da bulunduğu birçok mega projede de birlikte çalıştıkları diğer bankalarla birlikte önemli görevler üstlendiklerini kaydetti. Proje finansmanı için ayırdıkları toplam kaynağın 10 milyar doları aştığını söyleyen Baktır "Bunun 6 milyar doları aşkın kısmı projelerdeki ilerleme ile birlikte yatırımcının kullanımına bırakılmış yanı projeye harcanmış durumda" diye konuştu. İzmit Körfez Geçişi projesinin önemli bölümü olan Osman Gazi Köprüsü'nün 2012 yılından beri parçası olduklarını vurgulayan Baktır Yavuz Selim Köprüsü'nün de 2012 yılından beri üzerinde çalıştıkları çok önemli bir proje olduğunun altını çizdi. 

Baktır "Üçüncü havalimanı da tüm projelerle birlikte havayolu ulaşımına önemli katkı sağlamış olacak. Bu projeleri birbirinin bütünleyicisi olarak görüyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu da bu projelerin hem vizyon hem de fonksiyon anlamında tamamlayıcısı niteliğinde" diye konuştu. 

Ziraat Bankası Ziraat Bankası Mega Projeler