yonca aközer

Yonca Aközer, RE360’ı emlaktasondakika'ya anlattı

Sektörden Haberler 24.10.2017 16:10

Yonca Aközer, “Gayrimenkul Sektörünün Büyük Buluşması” olarak nitelendirilen RE360’ın detaylarını anlattı.

Türk gayrimenkul sektörü, tüm bileşenleriyle farklılık, yenilik ve ortak yarara odaklanmış RE360'ta bir araya gelmeye hazırlanıyor. Türkiye'nin büyük gayrimenkul buluşması RE360, iki gün boyunca sektörün gündemindeki konuların ele alındığı yeniliklerle dolu bir konferans olması bekleniyor.  Alkaş tarafından düzenlenecek Gayrimenkulün En Büyük Buluşması – RE360, 5-6 Aralık 2017'de Four Seasons Hotel İstanbul Bosphorus'ta gerçekleştirilecek.

Alkaş Perakende Hizmetleri Genel Müdürü Yonca Aközer, “ Gayrimenkul  Sektörünün Büyük Buluşması” olarak nitelendirilen RE360'ın detaylarını emlaktasondakika.com'a anlattI. 

RE360, Dünyanın en büyük ve en önemli gayrimenkul fuarı MIPIM'le çalışmalar sonucu ortaya çıkmış bir fikir olduğunu belirten Yonca Aközer, RE360'ın hedefinin gayrimenkul sektöründe sadece konutun olduğu değil; konutla birlikte sağlık, ulaşım ve ulaşım yatırımlarının yanı sıra bu sektöre ürün ve hizmet veren her firmaların da bu platformda buluşması, ortak bir akıl yaratması, vizyon geliştirmesi amacıyla bu iki günlük konferansın düzenlendiğini söyledi.

Kamu ve özel sektör bir arada olacak

Kamu ve özel sektör işbirliğinin önemi vurgulayan Aközer, kamunun mutlaka bu platforma olması özel sektördeki gayrimenkul ve paydaşlarının da düzenlenecek olan bu platformda bulunmasının esas olduğunun önemine dikkat çekiyor.

Sektörün önde gelen STK'ları destek veriyor

Gayrimenkul sektöründeki sivil toplum kuruluşlarının çoğunun destek verdiği RE360'a gayrimenkul sektöründeki KONURDER, GYODER, ÇEDBİK, TDUB gibi sivil toplum kuruluşları destek veriyor. Ayrıca yurtdışından gayrimenkul sektörüne hakim olan Silk Roads kitabının yazarı Peter Frankopan, JLL'nin danışmanı ve ULI'nın da üyesi olan Greg Clark'ın RE360'a konuşmacı olarak katılacağını söyledi.

Sektöre dair her şey bu konferansta ele alınacak

Konferansta gayrimenkul sektörünün dijitalleşmesi, oylama, keynote, sinerjik 1 dakika, patronlar değerlendiriyor gibi farklı konuların işleneceğini belirten Aközer, RE360'ın oldukça yoğun bir temposu olduğunu iki gün boyunca vizyon açacak olan bu konu başlıklarının konuşulacağını söyledi.

RE360'a sektörden olumlu ilgi

RE360 konferansına şu ana kadar negatif geri dönüş almadıklarını söyleyen Aközer, “Biz aslında insanların konuştukları konuları birlikte konuşabilmesi için bir platform yaratıyoruz;  dolayısıyla bunlar ihtiyaç ve konuşuluyor. Biz sadece farklı ortamlarda değil, birlikte konuşulmasının hepimize daha artı değer getireceğini düşünüyoruz; o yüzden de o fırsatları yaratmaya çalıştık” açıklamasında bulunarak RE360'ın önemine ve ihtiyacına dikkat çekti.