Park Avenue Ankara / YDA Grup

YDA Grup firmasının Park Avenue Ankara projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Finans dünyasının Oscarları ödülü

YDA Group, 'Finans Oscarlarının Yıldızı' oldu

Sektörden Haberler Emine Pile 14.11.2015
Finans dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Bonds & Loans Türkiye Ödülleri’nde YDA Group 6 kategoride birden ödüle layık görüldü.
Finans dünyasının Oscarları olarak da adlandırılan Bonds & Loans Türkiye Ödülleri'nde YDA Group 6 kategoride birden ödül almaya hak kazanarak  gecenin yıldızı oldu. 200 Milyon liralık tahvil ihracı ile “Yılın Yerel Tahvil Bono İhracı” birincilik ödülünü alan YDA ;  Dalaman Havalimanı Projesi  ile “Yılın Ulaşım Finansmanı Anlaşması” birincilik ödülü ve  “Yılın Sendikasyon Kredisi” ikincilik ödülünü,   Kayseri Entegre  Sağlık Kampüsü Projesi ile de “Yılın Proje Finansmanı” ,”Yılın Sendikasyon Kredisi Anlaşması”, ve “Yılın Yapılandırılmış Finansmanı Anlaşması” kategorilerinde üçüncülük ödüllerini aldı. 
<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=YDA+Group'>YDA Group</a> Yönetim Kurulu Başkanı <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=H%c3%bcseyin+Arslan'>Hüseyin Arslan</a>

Ulusal kredi derecelendirme kuruluşu TURKRating'den uzun vadelide güçlü kredi kalitesi notu olan TR AA, kısa vadelide ise en güçlü borç ödeme kabiliyeti notu olan TR A1 kredi notunu aldıklarını hatırlatan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan:  "Sermaye piyasalarındaki 200 Milyonluk liralık başarılı tahvil ihracımızda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) ilk kez bir reel sektör ihracına katılarak ihracın yüzde 20'sini tek başına alması sadece bizim için değil, ülkemize duyulan güvenin göstergesi olması açısından da büyük önem taşıyor. Bu gece ödül alan hem tahvil ihracımız, hem de Dalaman Havalimanı ve Kayseri Entegre Sağlık Kampüsü Projemiz kendi alanlarında ilkleri barındıran projeler. Tahvil ihracımızla EBRD'nin ilk kez Türk lirasına yatırım yapması, Dalaman Havalimanı yine  EBRD'nin Finanse Ettiği İlk Bölgesel Havalimanı ve K Türkiye'nin ilk Şehir Hastanesi Projesi olan Kayseri Şehir Hastanesi; şehir hastaneleri arasında finansmanında anlaşma sağlanan ilk proje. İlkleri barındıran projelerimizin ödüllendirilmesi grubumuz adına gurur verici.” dedi.
 
Bonds & Loans Türkiye Ödülleri etkinliğine, Türkiye'nin bankacılık ve finans sektörünü temsilen 230'dan fazla seçkin davetli katıldı. Etkinliğin organizatörü GFC (Küresel Finans Konferansları) Yönetici Direktörü Aveen Prasad “Bu yılki ödüllere 100'den fazla anlaşma başvurdu. 13 ülkeden 3.000 kişi oy kullanarak, Türkiye'nin sermaye piyasalarının gelişimine olan küresel ilgiyi göstermiş oldu.” dedi.

YDA Group Finans dünyasının Oscarları Hüseyin Arslan