Muhanver Gözüm

Yatırımın adresi değişti, yastık altından konuta yöneldi!

Sektörden Haberler 26.01.2015 10:37

Yastık altı altına yatırım yapan tüketici, yeni yıl ile altın fiyatlarının yükselmesi sonrası rotasını konuta çevirmeye başladı.

Yatırım yapanların ilk adresi altın, fiyatların yükselmesiyle yerini gayrimenkul ve konut yatırımına bıraktı. ‘Fırsat bu fırsat' diyen tüketici, yastık altı yatırımlarını bozdurmaya başlayarak özellikle Ankara'da yatırımının yönünü konuta çevirdi. 

Ankara'da yatırımların konuta döndüğünü vurgulayan MFZ Grup ortaklarından Muhanver Gözüm, markalı ve konut projelerinin birikimini değerlendirmek isteyenlerin başlıca tercihi olmaya başladığını kaydetti.

Başkent'in en beğenilen bölgelerinden Çayyolu'nun Beytepe ile birleştiği lokasyonda inşa edilen Allora Beytepe projesinin de daha lansmana çıkmamasına rağmen büyük ilgi gördüğünü ifade eden Gözüm, gayrimenkul ve konuta yatırımın her zaman en garantili yatırım aracı olduğuna dikkat çekti. 

Gözüm, şunları söyledi:
“Altının son iki yıldır fiyatlarında sert iniş ve çıkışlar olması, yatırımcısını endişelendirdi. Şuan fiyatlarda beklenen yükseliş gerçekleşince, birikimini altından yana yapanlar altınlarını bozdurmaya başladı. Birikimlerin değerlendirilmesi noktasında ise özellikle Ankara'da gayrimenkul ve konuta yatırım öne çıkıyor.”

Gözüm, inşaat sektöründe durgun bir dönemde olmalarına karşın satış ofislerinde beklediklerinin çok üzerinde hareket yaşadıklarını söyledi. Bu hareketin 2015 yılına güzel bir başlangıç yapmalarını sağladığını kaydetti.