Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin

Yabancı yatırımcıyı Türkiye'ye çekersek ekonomi büyür!

Sektörden Haberler 18.01.2018 20:56

Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, 2. Expo Turkey by Qatar’ı ve Türkiye’ye olan etkisini değerlendirdi.

Gayrimenkul sektörünün önemli  kurumlarından biri olan Halk GYO, 2. Expo Turkey by Qatar'da yerini aldı. Halk GYO Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, hem 2. Expo Turkey by Qatar'ı hem gayrimenkul sektörüyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Yetgin, Katar'da olmanın Türkiye açısından önemine değinerek, “Biz istiyoruz ki gayrimenkul sektörü olarak sadece bireysel satışların ötesinde Katar'la gayrimenkul sektöründe Türkiye'ye yatırım anlamında iş birliktelikleri olsun.  Gayrimenkul satışı için, iş birlikteliği için ülkemizin makro durumu nedir sosyo-politika anlamı nedir, fırsatları nedir bunlar önemli.

Türkiye'nin özellikle 2023 hedefleri çerçevesi içerisinde vizyon sahibi ve müthiş yoğun bir çalışma döneminden geçtiğini göz önüne alırsak bu teveccühte olmak normal. Biz gayrimenkul sektörü olarak Türkiye'deki sektörün önemini biliyoruz ve büyüme için gerek yurt içinde gerek yurt dışında elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.
İnşaat sektöründe dünyada Türkiye olarak çok güçlü müteahhitler sıralamasında 2. sıradayız, çok kaliteli ve süratli işler yapıyoruz. İstiyoruz ki bu tür fuarlarda ülkemizi temsil edelim, daha çok yatırımcıyı Türkiye'ye çekelim inşallah bu fuarında olumlu sonuçları olacak” açıklamasında bulundu.

“Ne kadar çok yabancı yatırımcı çekersek, o kadar finansman sağlarız” 

Bu tür organizasyonların Türk gayrimenkulüne etkisine değinen Yetgin, “Cari açık özelinde baktığımızda gayrimenkul sektörünün yurt dışından yaptığı  satışlar çok önemli. Bu fuarlarda katılan firma sayıları bakımından artmasının ve kamu bakımından da temsilin, teşviğin ve desteğinin üst seviyelerde olmasını istiyoruz ki biz bir güç birliği ile bu fuar merkezlerinde ülkemizi temsil edelim. Ülkemize ne kadar çok yabancı yatırımcıyı çekersek o kadar bir finansman sağlarız, ekonomiye katkı sağlarız” ifadelerini kullandı.
Gayrimenkul sektörünün Türkiye'de önü açık olduğunu ifade Yetgin, “Bir taraftan kentsel dönüşüm, bir taraftan yurt içi-yurt dışı talep faktörleri anlamında gayrimenkulü sektörünü büyütmemiz ve fuarlarda ülkemizi temsil etmemiz gerekiyor” dedi.