Varyap Meridian

Varyap turizmden çıkıp inşaatta gücünü artıracak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 09.03.2015
Türkiye’nin markalı konut liginde ilk sıralarda yer alan Varyap, turizm sektöründen çıkarak inşaat ve gayrimenkule yoğunlaşacak.
“Dikkatimizi dağıtacak sektörlerden çıkacağız” diyerek sözlerine başlayan Varyap CEO'su Erdinç Varlıbaş diğer alanlardan da çıkacaklarını kaydetti. Ticareti hacimli yapmak gerektiğini savunan Varlıbaş, “Ana işimiz olmayan sektörlerden çekiliyoruz. Söz sahibi olmak için belli bir hacimde iş yapmak gerekiyor. Konutta sektöre liderlik yapıyoruz. Turizmde yokuz, ilerleyen yıllarda eğer hacimli olarak girersek devam ederiz. Bu gün için aktif olmayı düşünmediğimiz turistik gayrimenkulleri de satacağız” dedi.

Bodrum'daki denize sıfır arsanın taliplisi çok

Bu gayrimenkulün Bodrum Yalıkavak'ta turistik tesisi imarlı bir arsa olduğunu söyleyen Varlıbaş, “Brüt 20, net 14 dönüm olan otel imarlı arsayı TSKB aracılığı ile gelecek ay satacağız. Denize sıfır ve çok iyi bir yer olduğu için talep çok var. İhale düzenleyeceğiz. Otelcilik bizim işimiz ve ana iş dalımız değil” dedi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Türkiye’nin markalı konut liginde ilk sıralarda yer alan Varyap turizm sektöründen çıkarak inşaat ve gayrimenkule yoğunlaşacak.