ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan

‘Türk yatırımcısı daha rahat hareket edecek’

Sektörden Haberler Emine Pile 02.11.2015
ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, 1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından konut satışlarına yönelik değerlendirmede bulundu.
ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan, seçim sonrasında gayrimenkul sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Baygan "Türkiye, 1 Kasım 2015 seçimleri ile istikrar ve güveni seçti. Seçmen, mevcut iktidara güvenerek ekonominin düzeleceğine ve terör olaylarının biteceğine olan inancını gösterdi. Bugünden itibaren ekonomide bir rahatlama ve canlılık görülecektir. Piyasalarda dolar düşüşe geçti, borsa yükselişte... Bu bakımdan Türk yatırımcısı artık daha rahat hareket edecek. Özellikle 1. el konut satışlarında artış bekliyorum. 2. el konut satışları da buna paralellik gösterecektir. Bu dönemde yapılacak önemli bir hareket de gayrimenkul endüstrisi içinde bir ofis sahibi olarak ya da bir gayrimenkul danışmanı olarak yer almaktır.

Yabancının ilgisi bugünden itibaren artacak 

Yabancı yatırımcının da ülkemize olan yatırımlarını arttıracağını belirten Baygan "Yabancı yatırımcılar istikrarın olduğu yerlere yatırım yapmak ister. Seçimin sonucu bu bakımdan da önemli. Artık uzun süredir duran yabancı yatırımcıların ilgisi bugünden itibaren artacaktır. Özellikle alınacak bazı yeni kanunlar ile bunun daha da fazla artacağı inancındayım. Seçim sonucunun ülkemize ve içinde bulunduğumuz gayrimenkul endüstrisine hayırlı olmasını dilerim" açıklamasında bulundu. 

Mustafa Baygan konut satışları