Türk kadınının ev tercihi

Türk kadını nasıl evler tercih ediyor?

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 15.12.2014
Amerikalı gayrimenkul devi Keller Williams'a göre Türk erkeği evi yatırım aracı olarak, kadın ise yuva olarak görüyor
Türk kadınının konut tercihindeki profili çıkaran Keller Williams, Türk kadınının hayalindeki evi bulmasıyla eşlerine göre fiyatta esnek davranabiliyor. 

Türkiye'de çalışan kadın, iş yerine yakın evi tercih ederken, ev kadınları mutfağı ve odaları büyük olan evler ile evin iç özelliklerine önem veriyor. 

Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, konut sektöründeki 13 yıllık deneyimine dayanarak evin yerini erkeğin seçtiğini, ev düzenini ise kadının belirlediğini ifade ediyor. 

Sıcak iklime sahip bölgelerde konut alınırken en çok balkon yada bahçe olmasına dikkat ediliyor. 

Türk kadını şehrin içini, Amerikalı kadın doğayı seçiyor

Türkiye'de özellikle büyük şehirlerdeki kadınlar, şehir içindeki projeleri tercih ederken, Amerikalı kadınlar Türk kadının aksine şehir merkezinden uzak, doğayla iç içe müstakil evde yaşamayı tercih ediyor.

Konut alırken ve sonrasında yapılması gerekenler

Bir konut alımında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda uyarılarda da bulunan Erol, “Ev almaya karar vermeden önce zemin etüdü, deprem yönetmeliği gibi unsurların dikkate alınıp alınmadığının araştırmanın yanı sıra binanın kullanım izni ve ruhsatının bulunup bulunmadığı, yapıda kullanılan beton, malzemenin standartlara uygunluğu da mutlaka kontrol edilmelidir" diye konuştu.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Keller+Williams'>Keller Williams</a> Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol
Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol

Evinize bakın yatırımınızı koruyun

Ayrıca yapılan tadilatlar ve yapılması gereken iyileştirmeleri satın alma sürecinde bilmek çok önemli. Evinizi aldıktan sonra evinizin bakımıyla yakından ilgilenirseniz eğer yıllar boyunca yaptığınız finansal yatırımı korumuş olursunuz.

Emlaktasondakika.com

Türk kadını Türk kadını ev tercihi Keller Williams