inşaat sektöründe işbirliği

Türk inşaat sektörü adına el sıkıştılar!

Sektörden Haberler Emine Pile 09.01.2015
Yabancıya gayrimenkul satışı konusunda faaliyet gösteren API, TUV Austria TURK ile dev bir işbirliği gerçekleştirdi.
Gayrimenkul sektöründe yabancıya satış konusunda Türkiye'nin en başarılı kurumu olan API Investment ile Avrupa'daki sanayi devriminin başından beri denetçisi ve uygulayıcısı olan TUV Austria TURK, Türk inşaat sektörü adına dev bir işbirliğine imza attı. TUV Austria TURK ile API Investment; inşaat sektörüne topraktan, anahtar teslimine kadar tüm evrelerde kusursuz kaliteyi sunma üzerine bir işbirliği üzerinde anlaştılar.

Türk İnşaat ve Gayri Menkul sektörünün uluslararası yatırım kriterlerine ve normlarına uygun hale gelmesine sebep olacak yasa tasarılarının Meclis Genel Kurulunda kabul edilmesi ile birlikte sektörde çok önemli bir iş birliğine İstanbul'da imza atıldı. 

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen kanun, ILO(Uluslararası Çalışma Örgütü) 167 Sayılı İnşaat İşlerinde Güvenlik ve Sağlık Sözleşmesi'nin onaylanmasını uygun buluyor. Örgüte (ILO-Uluslararası Çalışma Örgütü) üye 185 ülkeden 25'inin onayladığı ve toplam 44 maddeden oluşan bu yasa tasarısı, inşaat işlerinin görüldüğü bütün alanlarda, kullanılan bütün araç ve malzemelerde güvenlik ve sağlık, önlem ve işçi ve işverenlerin yükümlülüklerine ilişkin hükümleri koymayı taahhütte bulunuyor.

Maddeler arasında özellikle son aylarda peş peşe yaşanan ve ölümle sonuçlanan iş kazalarına sebep olan iş alanları geniş tanımlarla yer alıyor. Ve bir madde de bu durum net bir şekilde ifade ediliyor. 

Yüksekte kurulmuş çalışma yerlerine, başka güvenli erişim araçlarının olmadığı durumlarda, uygun ve kaliteli merdivenler sağlanacak. İskele ve merdivenler, ulusal mevzuata uygun olarak inşa edilecek, kullanılacak, yetkili kişi tarafından denetlenecek olması gibi. 

İmzalanan bu yeni iş birliğinin teknik kısmında TUV Austria TURK devreye giriyor. 

Abu Dabi ve Bahreyn dahil olmak üzere 26 farklı ülkede ofisi bulunan ve Dünya'da 143. Yılını kutlayan TUV Austria, endüstri, inşaat, gayrimenkul, otomotiv, oil & gas, sağlık, uzay teknolojileri, gıda ve birçok sektörde teknik gözetim, denetim, belgelendirme, eğitim faaliyetlerini Denetmen olarak başarıyla yürütüyor. 2015 senesinde Türkiye'de inşaat alanında daha fazla iş denetimi yapacak olan TUV Austria TURK, özellikle yurt dışında pazarlaması yapılan ürün sahibi inşaat firmaları ile çalışmayı hedefliyor. 

API Investment ise sektörün yatırımcı tarafında önemli bir rol oynuyor.

İnşaat firmalarının gayrimenkul projelerini henüz proje aşamasındayken tek yetkili sıfatı ile portföyü'ne katıyor ve markalaşma süreçlerinden yurt dışı tanıtımlarına kadar bütün pazarlama faaliyetlerini bizzat yönetiyor. Satışlar başladığında inşaatın ilerleyişinin de aynı hızda olmasını bekliyor. Sonuçta her ne kadar satılan bir gayrimenkul gibi görünse de aslında API, Türkiye markası altında güveni, hizmeti, kazançlı yatırımları ve sürdürülebilir kaliteyi pazarlıyor. 

Bu sebeple,  API Investment, çözüm ortakları olan inşaat firmalarına TUV Austria ile çalışmalarını ve kurumsal kimliklerine uluslararası arenada bilinirlik kazandırmalarını bundan sonra ki süreçte sıkça vurguluyor olacak.  

API Investment ve TUV Austria Türk yanyana!

API CEO'su Alper APAYDIN ve TUV Austria TURK yöneticilerinden Enver Coşkunsu'nun hazır bulunduğu törende, iki firmanın işbirliğini resmileştiren imzalar Resmen atıldı! 
Bundan sonra “Beraber daha iyisi ve daha güvenlisi “ sloganı ile birlikte çalışacak olan iki firma sektöre katacakları faydaları şu şekilde sıraladılar: 
Doğru termin çalışmalarıyla tam zamanında teslimat 

Uluslararası kalite gözetimleri ile kusursuz bir ürün sunumu 

Uluslararası ve ulusal ölçekte tereddütsüz güven

Projelerin uluslararası ve ulusal yönetmelik, kanun ve direktiflere uyumlu işlemesi

Ürün güveniyle oluşan yüksek müşteri talebi ve satışı

Satış Sonrası yüksek müşteri memnuniyeti ve güveni

Güvenli yatırım anlayışına ortak hizmet 

Genel maliyetlerini düşürülmesi ve zamandan tasarruf edilmesi

PAZARLAMA faaliyetlerinde reklam gücü etkisi

Karlılıkların maksimize edilmesi 

Hedef kitlelerinin dikkatini kolaylıkla çekebilmek

Kamu, özel ve yabancı yatırımcıların ilgisini arttırmak

Projelerde sürdürülebilir kalite ve güven sağlamak

Tehlike ve riskleri önceden görebilen sistematik bir yaklaşımla tesis ve ekipman güvenliğini sağlarken ortaya çıkabilecek potansiyel zararlardan ve imaj kaybından korumak

İş yükünü azaltarak asıl işlerine odaklanılması sağlamak

Verimliliği ve iş kalitesini arttırmak

Sürdürülebilir kalite standartları sahibi olmak ve markalaşmak

Proje, taşeron seçimi, ekipman seçimi, personel seçimi ve şantiye sürecinde ortaya çıkabilecek tüm potansiyel riskleri giderme

yabancıya satış Türk inşaat sektörü API Investment TUV Austria TURK