tapu takas işlemleri

Tapu Takas’ta işlem fiyatı 70 lira olacak!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 20.04.2015
Güvenli işlemin adresi olacak olan Tapu Takas'ta satış rakamı ne kadar büyük olursa olsun işlem ücreti olarak sabit 70 lira ödenecek.
Türkiye'deki tapu işlemlerinde riski ortadan kaldıran ve güvenli bir yapı olarak tasarlanan Tapu Takas, aynı zamanda vakitten büyük tasarruf sağlayacak. Çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlandığı Tapu Takas'ta işlem hacmi ne kadar büyük olursa olsun ücret 70 lira olarak belirlendi.

Sistem nasıl çalışacak?

Çanta, cüzdan kaptırma gibi tüm kötü olayları ortadan kaldıracak olan Tapu Takas'ta alıcı ile satıcı birbiriyle güvenli bir alışveriş yapmış olacak. Satıcı e ödeme numarasını aldıktan sonra kendi bilgilerini girecek. TAKBİS ile kontrol sonrasında tüm bilgiler doğrultusunda yeni bilgiler istenecek. Tüm şıklar doğruysa IBAN numarasıyla birlikte para transferi gerçekleşecek. Bir anlamda, Tapu Takas sistemi parayı güvenli bir şekilde saklayacak.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=tapu+takas'>tapu takas</a> işlem süreci

Döviz işlemleri Eylül'de

Günlük 35 bin işleminin gerçekleştiği tapuda başvurular öğlene kadar alınacak ve işlemler daha sonra gerçekleştirilecek. İşlemlerin şu an sadece Türk Lirası için işlemlerin gerçekleştiği Tapu Takas'ta 2015'in üçüncü çeyreğinden itibaren döviz için de işlemler yapılacak.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=tapu+takas'>tapu takas</a> nedir

Harçlar kredi kartıyla ödenecek

Tapu Takas toplantısında gündeme gelen bir diğer konu ise tapu harçları oldu. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney ‘Maliye Bakanlığı'mız konuyla ilgili çalışmaların sonuna geldi. Vatandaşlarımız artık harçlarını kredi kartıyla ödeyebilecek' ifadelerini kullandı.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

tapu takas tapu takas nedir tapu takas fiyat tapu takas özellikleri