Özen Kuzu

Sea Pearl, Dubai’den sonra şimdi de Cannes yolcusu

Sektörden Haberler 04.03.2015 09:47

İstanbul’un denize sıfır tek premium projesi Sea Pearl, Dubai’de yaptığı tanıtımdan sonra MIPIM’de de boy gösterecek.

Kuzu Grup tarafından Ataköy Sahili'nde yükselen Sea Pearl, Dubai'de düzenlenen Cityscape Global'den sonra şimdi de MIPIM'de görücüye çıkıyor. Dünyanın önemli emlak fuarlarından biri olan MIPIM 2015'te yabancı yatırımcı ve gayrimenkul devleri tarafından merakla beklenen Kuzu Grup imzalı Sea Pearl projesi,  Körfezli yatırımcılardan sonra Avrupalılar'ın tercihlerine sunulacak.

Kurulduğu günden bu yana yurt içi ve yurt dışında 70 binin üzerinde konut inşa eden Kuzu Grup'un Kat Gayrimenkul'le birlikte geliştirdiği projesi Sea Pearl, yurtdışından aldığı enerjiyi sürdürmekte kararlı görünüyor. Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, Cannes'te kurulan İstanbul Ticaret Odası (İTO)'nın İstanbul Çadırı'nda sergilenecek Sea Pearl'ü bu kez Avrupalı yatırımcılara, fonlara ve gayrimenkul gurularına anlatacak. 

Kesintisiz deniz manzarasına sahip

Projenin Ataköy sahilinde, kesintisiz deniz manzarasına karşı yükseldiğini ifade eden Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, “Avrupa Yakası'nın en gözde yerleşim merkezlerinden Ataköy'ün sahilinde yer alan ve yaklaşık 2 milyar 700 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirdiğimiz Sea Pearl,  fuara katılacak yabancı yatırımcı ve gayrimenkul devlerinin dikkatini çekecektir” dedi.

Yabancı yatırımcıdan ön talep toplayacak

Projeye sonsuz güvendiğini dile getiren Kuzu, “MIPIM 2015 Fuarı'na, Türkiye'nin gelişen gayrimenkul pazarını tanıtmak ve İstanbul'un imajını yükseltmeye katkı bulunmak için katılıyoruz. Böyle bir kente yaraşır bir proje geliştirdik. Sea Pearl'ü yabancı yatırımcılarla buluşturacağız. Sea Pearl'ün uluslararası platformlarda sergilenecek olması bizler için gurur verici bir tablo. İnşaatına ve satışına tüm hızıyla devam ettiğimiz Sea Pearl için yabancı yatırımcılardan önemli ölçüde ön talep toplayacağımızı düşünüyoruz” dedi.