Ahmet Sarıcalı

Sarıcalı: 2016, Şua İnşaat'ın yılı olacak!

Sektörden Haberler Emine Pile 04.11.2015
Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıcalı CNR Emlak Fuarı’nda canlı yayın konuğumuz oldu
Gayrimenkul sektörünün başarılı isimlerinden Şua İnşaat Satış ve Pazarlama Koordinatörü Ahmet Sarıcalı canlı yayınımıza katıldı. Sarıcalı fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak sektör değerlendirmesi yaptı. 

Şua İnşaat Satış Pazarlama Müdürü Ahmet Sarıcalı, “Son seçimlerden sonra istikrarın yerleşmesiyle projelerimize devam edeceğiz. Bu sene fuarda yokuz ama seneye Şua İnşaat olarak biz de katılacağız” dedi. Fuara katılımın iyi olduğunu belirten Sarıcalı, “Özellikle Körfez ve diğer bölgelerden gelen yatırımcıların yoğunluğu çok fazla. Zaten amaçta buydu. Katılan tüm firmalara hayırlı olsun” diye konuştu.

'İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ'

İnşaat sektöründe istikrarın çok önemli olduğunu vurgulayan Sarıcalı, “İnsanların satın alma kararlarında en önemli şey gelir anlamında rahatlık. Bunun için de istikrar önemli. Bir yıldır durgunluk yaşanıyordu. Bunların hepsi 2016'da geçecek” açıklamasını yaptı.

ŞUA İNŞAAT'TAN KARTAL SAHİLE DEV PROJE

2016 yılında ciddi talep beklentileri olduğunun altını çizen Sarıcalı, “Önümüzdeki yıl, 2-3 projemiz birden olacak. Fikirtepe'deki çalışmalarımız da  yıkım aşaması bitti. Bu sene sonu, yeni yıl başı lansmanla birlikte inşaat ve satış başlayacak. Bölgede pozitif ayrışacak bir proje hazırlıyoruz. Kadıköy ve Kartal'da proje hazırlığımız var. Merdivenköy'de rezidans projemiz var. Sonra da Türkiye'de hatta Avrupa'da ses getirecek bir projemiz olacak. Kartal sahilde 170 bin metrekarelik alan içinde olacak. Çok ciddi bir yatırım değeri olan bu projede, çarşı, ofisler ve konutların bulunduğu hem yatay hem de dikey bir konsept gerçekleştirilecek.  2016'da tüketicinin beğenisine sunulacak. 2016 Şua İnşaat'ın yılı olacak” diye konuştu.

Ahmet Sarıcalı