Sancaktepe Belediyesi

Sancaktepe Belediyesi'ne Avrupa'dan 6 ödül!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 31.10.2016
Sancaktepe Belediyesi, gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri'nde 6 ödül aldı.
Avrupa'nın en iyi gayrimenkul projelerinin seçildiği, İngiltere'nin başkenti Londra'da, düzenlenen ödül töreninde Sancaktepe Belediyesi'nin "Necmettin Erbakan Külliyesi" projesi Kamu Hizmet Binası Mimari Ödülü ve Kamu Hizmet Binası İmar/Geliştirme Ödülü, "Yeni Belediye Hizmet Binası" projesi Kamu Hizmet Binası Mimari Ödülü ve Kamu Hizmet Binası İmar/Geliştirme Ödülü ve "Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi" projesi de Aktivite Binası İç Mimari Ödülü ile Kamu Hizmet Binası İç Mimari Ödülü olmak üzere, belediye toplamda 6 ödüle layık görüldü.

Ödüllere ilişkin yaptığı açıklamada, Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinde, 6 ödüle layık görülmenin mutluluğu ile haklı gururunu yaşadığını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "Avrupa'nın her noktasından yenilikçi ve alanında öne çıkan projelerin değerlendirildiği bu ödül töreninde Avrupa Gayrimenkul Ödülleri jürisinin çalışmalarımızı takdir ederek bizi 6 ödüle birden layık bulmalarından dolayı çok memnunuz. Sancaktepemiz için aldığımız her ödül bizler için ayrı bir mutluluk, gurur ve motivasyon kaynağı olacak. Bu anlamda ödüllerimizi tüm Türkiye ile paylaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Dünyanın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden olan EPA, gayrimenkul endüstrisini prestij ve mükemmeliyetle buluşturmak ve bu alanda uluslararası standardın oluşmasına öncülük etmek amacıyla 1995 yılından bu yana düzenleniyor. Avrupa'daki ticari ve konut alanında yapılan projelere verilen EPA ödülleri, çeşitli kategorilerde en fazla puan alan projelere Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri'ne (International Property Awards) katılma şansı da sunuyor.

Sancaktepe Belediyesi Avrupa Gayrimenkul Ödülleri