Relux Topkapı

Relux’e bir kere yatırım yapan yıllarca kazanacak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 16.09.2015
Bilim adamı ve ekonomist olarak yetiştirilen Relux İcra Kurulu Başkanı Korkut Can Balkan, inşaattaki vizyonlarını anlattı.
Bilim adamı ve ekonomist olarak yetiştirilen, kuramsal fiziğe ilgi duyan Relux İcra Kurulu Başkanı Korkut Can Balkan, inşaatta “gelecek vizyonu” ile hareket ediyor.

Hikâyesi olan eser bırakacaklar

Kentlerinin kurulmasında farklı bir anlayışı olan Relux'un amacının inşaat yapmaktan çok iş becerisi olduğunu belirten Can, “Geleceğe eser bırakmak istiyoruz. Bununla birlikte bir de hikaye anlatmak istiyoruz. İş yaptığımız bölgeleri ve gelecek vizyonlarını belirleyerek fizibilite yapıyoruz. En mütevazi rakamlarla bölgenin 5 ile 8 yıl ilerisinde binalar yapıyoruz” dedi.

“Bu adamlardan bir yer aldık arkadaş…”

Her zaman yatırımcılarına kazandırmayı hedeflediklerini belirten Can, “Her ne yapılırsa yapılsın tüm seçimler ona göre yapılıyor. Yatırımcının ‘Bu adamlardan bir yer aldık arkadaş, yıllardır kazandırıyor' demesini istiyoruz. İnşa etmek istediğimiz imaj bu” diye konuştu.

Finansal piyasalarda itibarın önemine vurgu yaparak devam eden Can, “Bir hata bin yıllık itibarı yakar. İnşaat komplike bir iş ve biz bu alanda iyiyiz. Satış yaptığımız kesimde çoğunlukla Kapalıçarşı'dan yatırımcı ortaklarımız, ağabeylerimiz ve yakınlarımız. 75 yıllık itibar ile ve Altınbüken'in yed-i eminliği ile hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

“Geliştirir ve tasarlarız”

Kendilerini geliştirici olarak konumlayan Can, “Biz geliştiriciyiz, geleceğe bakarız, iş dizayn ederiz. Diğerlerinden çok farklıyız. Bu vizyonu gerçekleştirmek için finansımızın ve tecrübemizin elverdiği inşaat alanında iş yapıyoruz. Birleşmiş Milletler, BASF ve Başbakanlık gibi kurumlarla yıllarca birlikte çalıştığımız için bir takım öngörülere sahip oluyoruz. Bölgedeki diğer müteahhitler bugünün ihtiyaçlarına bakıyorlar. Bizse sürekli kazandıran ve değişikliklere uyumlu esnek binalar tasarlıyoruz” dedi.

Ufka bakıyorlar

Bu güne bakarak iş yapmadıklarını ısrarla altını çizen Can, “Krize dayanıklı ve öngörülü tasarımlar yapabiliyoruz. Şu anda Bağdat Caddesi'nde kullanılan asansör, dış kaplamalar ve ıslak zeminler gibi malzemelerin kullanımı 5-6 yıl sora İstanbul Finans Merkezi Bölgesi'ne gelecek. Ama biz bu günden kullanıyoruz. Bölgenin gelişimini öngördüğümüz için yatırımları ona göre yapıyoruz. Müşterimiz sürekli kazansın ki reklamlarımızı onlar yapsın. Düşüncemiz ve vizyonumuz onlara kazandırsın. Çevrelerine anlatsınlar. Diğer projelerde peşimize takılan bir kitle oluşsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Relux Korkut Can Balkan