gayrimenkul yatırım fonları

RE-PIE'ın gayrimenkul yatırım fonlarına Katarlı ilgisi!

Sektörden Haberler 22.04.2017 12:15

Türkiye'nin ilk gayrimenkul portföy yönetim şirketi RE-PIE, Expo Turkey By Qatar Fuarı’nda Katar’lı yatırımcılardan yoğun ilgi gördü.

Türkiye ve Katar arasındaki ekonomik ilişkileri kuvvetlendirmek ve bölgede etkin bir ticari güç olmak amacıyla 19-21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Expo Qatar by Turkey Fuarı'na katılan RE-PIE, fonlarıyla Katar'lı kurumsal yatırımcıların ilgisini çekti. Katar'ın en büyük bankaları ve yatırım şirketleri ile biraraya gelen RE-PIE yönetimi arsa fonlarının yanı sıra kira getirili ticari fonları hakkında da Katar'lı yatırımcılara bilgi verdi. 

Türkiye'deki ilk ve tek arsa - arazi fonu Anadolu Stratejik Yatırım Fonu ile 3 kurumsal 22 bireysel nitelikli yatırımcı ile yatırımlarına başlayan RE-PIE, portföyüne yabancı yatırımcılar katmak ve yabancı sermaye çekerek sene sonundan evvel 2 Milyon metrekare alıma ulaşmayı hedefliyor. Şirket, AVM fonlarında ise yerli emeklilik fonlarının yanı sıra yine yabancı kurumsal yatırımcıyla sektörü ve fonları derinleştirmeyi planlıyor.

Türkiye'nin ilk AVM fonlarını kuran RE-PIE, Anadolu Stratejik Fonu'nun haricinde beş fonu bulunuyor. Milenyum Fonu her türlü gayrimenkule yatırım yaparken, Maslak 1453, Novada Outlet Söke, Novada Tokat ve Novada Outlet Akhisar fonları ise markalı projelere yatırım yapıyor. Aynı zamanda RE-PIE, kira getirisi odaklı yatırımcılar için döviz bazında yüksek getirili AVM fonlarını, oportünistik getiri beklentisi olan nitelikli yatırımcılar için ise Anadolu Stratejik Arsa-Arazi Fonu'nu yönetiyor.