RE/MAX Türkiye

RE/MAX Türkiye, altı ayda 41 franchise verdi

Sektörden Haberler 30.10.2017 12:16

RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, geride kalan altı aylık dönemde bünyelerine katılan franchise sayısının 41’e ulaştığını söyledi.

Gayrimenkul sektöründe franchise modeline olan ilginin günden güne arttığını söyleyen RE/MAX Türkiye Bölge Direktörü Murat Goldştayn, geride kalan altı aylık dönemde bünyelerine katılan franchise sayısının 41'e ulaştığını söyledi. RE/MAX Türkiye'nin toplam franchise ofis sayısının 260'ın üzerine çıktığını belirten Goldştayn, “2018 yılında, öncelik İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Ankara ve Bursa'da olmak üzere, 30 yeni ofis daha açmayı ve 300 gayrimenkul danışmanını daha takımımıza ekleyerek toplam sayıyı 3 bin 600'ün üzerine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Goldştayn, her ay 40'ın üzerinde franchise başvurusu ve 750'den fazla gayrimenkul danışmanlığı başvurusu aldıklarına dikkat çekerek, “Biz franchise'larımıza bağımsız bir şekilde şirketlerini yönetme esnekliğini tanıyan yenilikçi ve girişimciliği destekleyici bir anlayışa sahibiz. Girişimciliğin gördüğü bu büyük ilgi bizi sevindiriyor. RE/MAX Türkiye'nin şirketimizin faaliyet gösterdiği 105 ülke arasında ilk 5 içinde bulunması da ülkemizin bu alandaki başarısının önemli bir göstergesi” diye konuştu.

Gayrimenkul sektöründe franchise yatırım maliyetlerinin birçok sektöre göre daha düşük olmasının girişimciler için çok büyük bir avantaj olduğunu söyleyen Goldştayn, “Ayrıca stok ve personel maliyetinin bulunmaması, uzun vadeli bir iş olması, girişimcilerin kendi özelliklerini işlerine yansıtabilmeleri de sektörün diğer artıları” dedi.