Parktepe Konutları örnek dairesi

Parktepe Konutları Ankara'nın örnek dairesi hazır

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 03.01.2015
Mimari projesi Demay Mimarlık'a ait olan Parktepe Konutları'nın satış bürosu ve örnek dairesinin içmimari tasarımı İki Derece Mimarlık'a ait.
Parktepe Konutları günümüz şehir hayatından ve beraberinde getirdiği karmaşadan uzaklaşarak sakin bir yaşam alanına sahip olmak amacıyla Ankara'da son dönemde tercih edilen Beytepe bölgesinde konumlandı.

Mimari projesi Demay Mimarlıka ait olan Parktepe Konutları'nın satış bürosu ve örnek dairesinin içmimari tasarımı İki Derece Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. Projede işveren ve ana yüklenici Şahika Grup. 

Yapı bulunduğu arazinin iki farklı kota sahip olması nedeniyle zemin kotunda giriş katı, bodrum kotunda ise örnek daireler yer alacak şekilde planlandı. 

parktepe konutları örnek dairesi

Mekanlarda renk seçimleri kontrastlıkların dengesini sağlayacak şekilde belirlendi. Tavan, duvar ve zemin kaplamalarında doğal renklerin kullanımı tercih edilirken canlı renkler B&T markalı hareketli mobilyalarla vurgulandı. Örnek daire bölümlerinde kullanılan mobilyalar ise Hikmet Mobilya tarafından özel olarak üretildi. Tüm aksesuarlar ise Muda Concept markalı.

İki Derece Mimarlık tarafından projelendirilen aydınlatma tasarımında tüm aydınlatma elemanları Joho Aydınlatma tarafından temin edildi ve uygulandı.

Örnek daire bölümlerinin tasarımında mutfak ve oturma odasının birleşimi itinalı bir çalışma sonucunda ziyaretçilere sunuldu. İki mekan arasındaki geçiş alanında ferah ve geniş bir algı yaratmak amacıyla dolap yükseklikleri düşük düzeyde tutuldu.

parktepe konutları örnek dairesi

Balkon bölümlerinin yemek alanı olarak kullanımı sayesinde ise üç farklı mekan birbiri ile ilişkilendirildi. Giriş katı zeminlerinde Epocco firması tarafında Pandomo uygulaması yapılırken, orta alan zemininde tavan bölümünde konumlandırılan, barisol hattını takip eden lamine cam uygulandı.

Örnek dairlerin yer aldığım bodrum kat bölümü zeminlerinde ise mermer ve lamine parke uygulaması gerçekleştirildi.

Yapı

Parktepe Konutları örnek daireler Demay Mimarlık İki Derece Mimarlık