Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi

Otoyol projesi ile Gebze’nin yıldızı parladı!

Sektörden Haberler Emine Pile 07.04.2015
Gebze, bölgedeki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi ile yatırımcıların ilgisini çekerken gayrimenkul fiyatlarında artış yaşandı.
Gebze'de son yıllarda ciddi bir hareketlenme var. Büyük şirketlerden bazıları merkezlerini Gebze'ye taşırken, bazı büyük projeler de bölgeye kaydırılıyor. Yatırımcılar kuracakları dev tesisler için büyük metrekarelerde arazi arıyor. Planlanan tesislerin yüzbinlerce istihdam sağlaması bekleniyor. Bölgede yaşanan hareketlilik, arazi yatırımcısının da bölgeye ilgisini artırdı. Yatırımcıların farklı metrekarelerde arazi talebinde bulunduğu bölgede, fiyatlar son bir yıl içinde yüzde 30 oranında arttı. Uzmanlar, Gebze'nin Türkiye'nin en değerli bölgesi olmaya aday olduğunu söylüyor.

EN ÖNEMLİ KAVŞAK

Kocaeli'nin ilçesi olmasına rağmen İstanbul'un uç ilçesi gibi konumlanan Gebze'nin, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi ile bir anda yıldızı parladı. İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü boğaz köprüsünün bağlantı yollarının da bölgeden geçmesi, İstanbul ile İzmir arasındaki yolun en önemli kavşağına Gebze'yi oturttu. Gebze, sadece karayolu ulaşımda değil demiryolu ulaşımında da önemli bir merkez haline gelecek. Kapanan Haydarpaşa Garı'nın misyonunu üstlenecek ilçe, Türkiye'nin birçok bölgesinden gelecek trenlerin son durağı olacak. Bölgeden geçen hızlı tren hattının yanı sıra İstanbul Metrosu'nun da Gebze'ye kadar uzatılması planlanıyor.

İSTANBUL'UN KAPISI

Bütün bu yatırımlar tamamlandığında hem kara hem de demiryolunda İstanbul'un 'Anadolu'dan giriş kapısı' Gebze olacak. Devam eden projelerle Gebze'nin tam anlamıyla bir ulaşım şehrine dönüştüğünü söyleyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, "2023 Gebze Vizyonu ile kent içi ulaşımın büyük ulaşım ağlarıyla entegrasyonunu sağlayacak, raylı sistemlerle bağlantıların yapılacağı ulaşım master planları hazırladık"diyor.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi Gebze gayrimenkul fiyatları