ukra,özyurtlar,ukom,ukra mağdurları

Mağdurlar konuştu: Ukra’ya inancımız kalmadı!

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 17.06.2015
Esenyurt’ta inşaatı duran Ukra City projesinde işler yılan hikayesine döndü. Mağdurlar göstermelik imzalarla zaman kazanıldığını iddia ediyor.
İstanbul Esenyurt'taki imar krizinde iflas erteleme isteyen ve Ukra City projesinin inşaatını durduran Ukra İnşaat't işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Ukra'nın Özyurtlar İnşaat'a devriyle ilgili ilk somut adım atıldı. Özyurtlar, 139 toprak sahibinden birkaçı ile toplantı yaptı. Ve toprak sahiplerinden Adem Orakçı ile ilk imzayı attı. Ardından da inşaatın en kısa sürede başlayacağı söylendi.

Ancak Ukra City projesi mağdurlarının kurduğu Ukra City Komşuları Derneği (UKOM) üyeleri bu haberlerin kendilerine inandırıcı gelmediğini söyledi. Dernek Başkanı Müyesser Dulundu, “Bugüne kadar Ukra böyle fotoğraflarla karşımıza çok çıktı. Şu firma ile anlaşıyoruz ya da bu firma ile görüşüyoruz diye. Onun için insanların artık Ukra'ya güveni kalmadı. Ben toplantıda değildim. Bu toprak sahipleri ile pazar günü bir toplantım olmuştu. Dünkü toplantıdan haberimiz vardı. Toplantı sonrası orada bulunan toprak sahipleriyle görüştüm. Sadece bir toprak sahibinin Özyurtlar'ın sözleşmesine imza attığını öğrendim” dedi. Mağdurlar, Ukra'nın daha öncede Malezyalı bir ortak bulduğunu söylediğini ve çeşitli yollarla zaman kazanmaya çalıştığını iddia etti.

TÜM İMZALAR ATILMADAN BAŞLAMAYACAK

Bu arada 139 toprak sahibinin Özyurtlar'ın sözleşmesinde; inşaatın teslim tarihinin biraz daha öne alınması, kira yardımı gibi kendilerini koruyacak maddeler istediği iddia edildi. Özyurtlar İnşaat'ın ise tüm imzalar atılmadan inşaata başlamama kararı aldığı iddia edildi.  

Merve N. Güreş/Emlaktasondakika.com

ukra özyurtlar ukom ukra mağdurları