Artaş İnşaat Kayabaşı ihalesi
Haberler / Sektörden Haberler / Kayaşehir 6. Etap’ın yakınlarında neler var?

Kayaşehir 6. Etap’ın yakınlarında neler var?

Sektörden Haberler 01.04.2015 00:41

Artaş İnşaat, kalite ve güvencesini Emlak Konut GYO’dan kazandığı Kayabaşı 6. Etap Arsası’nın ihalesi ile bölgeye getiriyor.

Başakşehir ve Kayabaşı'nın her geçen yükselen ivmesine bundan sonra Artaş İnşaat'ta eşlik edecek. Firma, Emlak Konut GYO'dan kazandığı ihale ile Başakşehir'de de boy gösterecek.

İstanbul'un epek çok yerinde markalı konut projeleri geliştiren ve hızlı inşaatlarını tamamlayarak ev sahiplerine teslim eden Emlak Konut GYO'nun hasılat paylaşımı yöntemi ile gerçekleştirdiği Kayabaşı 6. Etap Arsa İhalesi'ni Artaş İnşaat kazandı. Firma, 876 milyon liralık proje geliştirerek bunun yüzde 40'lık kısmı olan 350 milyon 400 bin lirayı arsa payı olarak kuruma devredecek.

Ulaşım yollarının kesişiminde yer alan Kayaşehir 6. Etap Arsası 89 bin 246 metrekarelik yüzölçümüne ve 119 bin 636 metrekare inşaat alanına sahip. Arsanın 16 bin 540 metrekarelik kısmı iki parselde parklara ayrılarak projenin ideğeri yükseltilecek. 

Kayabaşı 6. Etap'a kimler komşu olacak?

Artaş İnşaat'ın hasılat paylaşılımı ihalesini kazandığı 89 bin 246 metrekare yüzölçümündeki arsanın yakınlarında başlıca olarak Park Mavera, Evvel İstanbul, Adım İstanbul ve TOKİ'nin toplu konut proje alanlarındaki 19. Bölge, 17. Bölge, 15. Bölge ve 14. Bölge'nin blokları geliştiriliyor. Bunlara ek olarak Başakşehir Emlak Konutları, Başakşehir Toplu Konut Alanı, Merkez Kayaşehir Projesi, Kayabaşı Toplu Konut alanı, Bulvar İstanbul, Bahçetepe İstanbul, Olimpiyat Stadı, Sağlık Kompleksi gibi bölgenin değerini artıran projeler inşa ediliyor. Bölge, yapılacak yollar ile merkezilik kazanırken, Kanal İstanbul, Bio İstanbul, Magnet City gibi farklı projelrde genel anlamda bölgenin geleceğini şekillendiriyor.

2. Oturumun tüm bilgileri için tıklayın

Arsanın bilgileri için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com