Piyalepaşa İstanbul / Piyalepaşa Gayrimenkul

Piyalepaşa Gayrimenkul firmasının Piyalepaşa İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Piyalepaşa İstanbul

Kaan Yücel 'Piyalepaşa’daki süreci anlattı

Sektörden Haberler Emine Pile 13.11.2015
Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel Emlaktasondakika.com’un canlı yayınına katıldı.
Emlak ve gayrimenkul haberciliği konusunda adından söz ettiren Emlaktasondakika.com canlı yayın programlarına devam ediyor. Canlı yayın programımızın bugünkü konuğu Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel.

Sektörün başarılı ismi Kaan Yücel, Emlaktasondakika.com Editörü Uğurcan Tokay'a Türkiye'nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul hakkında bilgiler verdi. Yücel, bölgenin riskli alan ilan edilmesinden sonra haritasını çıkardıklarını, her bir hak sahibi ile tek tek görüştüklerini ve tapu sahibi olan herkesle anlaştıklarını söyledi. "Tapusuz olan ve anlaştıklarımızın dışında kalanları ile de anlaşmayı planlıyoruz" dedi.

Tapulu olanlarla yüzde 100 anlaşma sağladıklarını 140-150 kişinin projeden ev sahibi olacağını aktaran Kaan Yücel, tapusu olmayanların ise yüzde 50'si ile anlaşmaya varıldığını söyledi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SÜRECİNDE FARKLI ÇÖZÜMLER ÜRETİLDİ

Yücel "Bu bir süreç. Her biri ile oturduk, ayrı ayrı çözümler sunduk. Borcu olanların borcunu ödedik, ev alanların kredisini kapattık" dedi.

Bu bölgede aslında bir nevi sosyal sorumluluk yaptıklarını belirten Kaan Yücel bölgeye değer kattıklarını ifade etti. Piyalepaşa'nın çok eski semtlerden biri olduğunu söyleyen Yücel, proje kapsamında uzun vadeli kredi imkanı sunduklarını anlattı. Hem birbirinden ayrı hem de birbiri ile iletişim halinde bir karma proje hayata geçirdiklerini aktaran Kaan Yücel, konut dışındaki ticari alanların yönetimini kendilerinin yapacaklarını açıkladı.

DEVLET OLMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM OLMAZ

"Kentsel dönüşüm, devlet olmadan yapılabilecek bir şey değil. Hepsi bir bütün içinde hareket etmeli. Beyoğlu Belediyesi bu konuda çok büyük katkılar sağlıyor" diyerek kentsel dönüşümde ilerleme sağlamanın devlet olmadan mümkün olmadığı bilgisini verdi.

1 KASIM SEÇİMLERİ SATIŞLARI NASIL ETKİLEDİ?

Seçimler öncesinde mutlaka tereddütler olduğunu söyleyen Kaan Yücel, bu sefer böyle bir tereddüt yaşamadıklarını anlattı. Yücel, seçim sonrasında reklamlarla birlikte büyük ilgi gördüklerini söyledi. "Belirsizlik ortadan kalktığında daha bir rahatlama oluyor. Konut, güven duyulan bir yatırım" dedi. 

"Son rakamlara baktığımızda sektörün daha da iyiye gitmesi bekleniyor. Sektör, iyi projelerle büyüyerek daha da artacak ve önümüzdeki yıllarda daha da iyiye gidecek" dedi. Son olarak ise ev alacaklara önerilerde bulundu ve ev alırken her şeyi araştırmalarını, firmaya dikkat etmeleri gerektiğini belirtti. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com 

Piyalepaşa İstanbul Kaan Yücel Uğurcan Tokay