Jet Fadıl geri dönüş işaretini verdi
Haberler / Sektörden Haberler / Jet Fadıl geri dönüş işaretini verdi

Jet Fadıl geri dönüş işaretini verdi

Sektörden Haberler 12.09.2011 12:41

JetPa adlı şirketi nedeniyle kamuoyunda Jet Fadıl olarak tanınan M. Fadıl Akgündüz yeni bir otomobil fabrikası kuracak.

Spor Toto 3. Lig 3. Grup takımlarından Siirtspor Başkanı M. Fadıl Akgündüz, Siirt'te otomobil fabrikası kuracağını söyledi. Akgündüz gazetecilere yaptığı açıklamada, eskiden Siirt'e yatırım yapması çalışmalarında engellemelerle karşılaştığını ancak, şimdi durumun değiştiğini ve yetkililerin her türlü desteği verdiğini belirtti.

Bir zamanlar yaptığı yatırımlar, kurduğu şirketler ile gündeme gelen, hakkında çeşitli sebeplerden davalar açılan ve milletvekili seçilmesine rağmen hakkındaki tutuklama kararı nedeniyle milletvekili olamayan Jet Fadıl lakaplı M. Fadıl Akgündüz, yeni bir otomobil fabrikası kuracağını açıkladı. Adının Jet Fadıl olarak anılmasına neden olan JetPa adıyla kurduğu şirket ile daha önce "İmza" adıyla tamamen yerli bir otomobil üretimi için fabrika kuran Akgündüz, o dönem iflas etmiş ve hakkında çeşitli nedenlerle dava açılmıştı.  Şimdi ise durumun değiştiğini ve yetkililerin her türlü desteği verdiğini belirten Akgündüz, bunun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tutumundan kaynaklandığını ve bu nedenle yatırımcı olarak teşekkür ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Siirt'e üç alanda yatırım yapmayı planladık. Birincisi spor alanındaki yatırımdır. Amacımız öncelikle bu yıl şampiyon olmak ve ileride Avrupa liglerinde top koşturacak bir takım oluşturmaktır. 15 yıl önce aldığım 150 dönümlük bir arsam var. Bu arsamı daha önceki yıllarda spor tesisi kurmak için almıştım. Ancak burası şimdi il merkezinde kalmış. Bu alana Capris Gold ayarında büyük 7 yıldızlı bir otel yapacağım. Bu otelle birlikte konut ve alışveriş merkezi de içerisinde yer alacak. Bu sitede en az on bin kişi yaşayacak. Bunun projesini Capris Gold ve diğer yatırımların projesini çizen İngiliz mimarlık firması yapacak. Firma sahibi ile gelip burada incelemeler yapacağız ve bir kaç aya kadar projeyi tamamlayacağız."

"Mercedes prototipimizi kopyaladı"

Akgündüz, geçmiş yıllarda kurma girişiminde bulunduğu ancak gerçekleştirmediği Siirt'e otomobil fabrikası ile ilgili olarak ise, "Batman ve diğer çevre illere de yayılacak olan bu fabrikada 4 bin kişi çalışacak. Bu fabrikaya İstanbul'daki Capris Gold otelinin tamamlanmasının ardından başlayacağım. Daha önce dünyanın 7 ülkesinden İmza otomobili için bir araya getirdiğim uzmanları tekrar topladım, çalışmalara başladılar. Sanırım 2012 yılının sonlarında fabrikada çalışmalara başlayacağız. 2015 yılında da ilk otomobili üreteceğiz. Daha önce ürettiğimiz İmza prototipini Cenevre Otomobil Fuarı'nda sergiledik. Bunu Mercedes başta olmak üzere büyük otomobil firmaları kopyaladılar. Bu nedenle yeni modeller üreteceğiz" dedi.

Akgündüz, kendisi hakkında açılan bütün davaların beraatla sonuçlandığını da sözlerine ekledi.