konut reklamlarında oynayan ünlüler

İşte konut reklamlarında oynayan ünlüler

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 28.08.2015
Birbirinden büyük onlarca inşaat firması reklamlarında oynatmak için ünlü oyuncu ve şarkıcıları tercih ediyor.
Şarkıcı Petek Dinçöz'ün tanıtım yüzü olduğu inşaat firmasının maket üzerinden vatandaşı kandırarak satış yaptığı iddialarının arkasından gözler konut projelerinde oynayan ünlülere çevrildi. Spor ve sanat dünyasından birçok isim milyon dolarlık anlaşmalarla yeni projelerin tanıtım yüzü oldu. İşte Sibel Can'dan Erman Toroğlu'na, Hülya Avşar'dan Mourinho'ya kadar konut projelerinin reklamlarında oynayan ünlü isimler...

Çetin Tekindor- Park Avenue

Usta oyuncu Çetin Tekindor'un reklamında oynadığı Park Avenue projesi ile dikkatleri üzerine çekti. Ankara'nın Yenimahalle bölgesinde 18 blok halinde yükselen Park Avenue, YDA Group imzasını taşıyor. 133 bin metrekare alan üzerinde yükselen projede 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon olmak üzere toplam 1.855 tane daire bulunuyor.

Mazhar Alanson-Trendist Ataşehir

Ünlü şarkıcı Mazhar Alanson da inşaat firması reklamlarında oynayanlar kervanına katıldı. Alanson, İstanbul Ataşehir'de hayata geçirilen Trendist Ataşehir projesinin reklamında kendi bestesi olan "Demedi Deme"yi de ilk kez görücüye çıkardı. ‘Tüm zamanların projesi' sloganıyla lansmanı yapılan projenin reklam filmi Polenezköy'de çekildi.

Tamer Karadağlı-Suat Altın İnşaat

‘Çocuklar Duymasın' dizisiyle büyük ün kazanan Tamer Karadağlı, Suat Altın İnşaat'ın reklam filminde rol aldı. Reklam filminde Karadağlı'ya Suat Altın İnşaat CEO'su Sedat Kılınç da eşlik etmişti.

Necati Şaşmaz & Nur Fettahoğlu-UKRA City

Kurtlar Vadisi'nin yıldızı Necati Şaşmaz, Ukra City'nin ilk reklam yüzü oluştu. Şaşmaz'a o zamanki sevgilisi Nur Fettahoğlu da eşlik etmişti. Reklamlarıyla büyük ün yapan firma, önceki aylarda iflas erteleme talebinde bulunmuştu.

Gürkan Uygun-UKRA Hayat Ispartakule

Kurtlar Vadisi'nde Memati karakterini canlandıran Gürkan Uygun ise ailesiyle birlikte UKRA Hayat Ispartakule'nin reklamlarında oynamıştı. Firmanın reklam filmi için 2.5 milyon dolar harcadığı iddia edilmişti.

Mustafa& Emina Sandal-Köy

Emlak Konut GYO güvencesiyle Siyahkalem Mühendislik tarafından inşa edilen Köy projesi ünlü bir çiftle çıkış yaptı. Şarkıcı Mustafa Sandal ve eşi Emina Sandal,  Zekeriyaköy'de yer alan projenin tanıtım yüzü oldu. İkilinin bu anlaşmadan 1 milyon lira kazandığı iddia edildi.

Özge Ulusoy&Deniz Gökçe-İncek Loft

Ünlü manken Özge Ulusoy ve ekonomist Deniz Gökçe, İncek Loft projesinin reklam filminde oynamıştı. Ankara'nın en hızlı gelişen bölgesi İncek'te yükselen Akfen İncek Loft, bölgenin en büyük projesi oldu.

José Mourinho-Sinpaş GYO

Portekizli teknik direktör Jose Mourinho, Sinpaş GYO'nun yüzü olmuştu. Basın toplantısı için Türkiye'ye gelen teknik adam, büyük ses getirmişti.

Hülya Avşar-Sinpaş Marina Ankara

Sinpaş Yapı 1.5 milyar lira yatırımla Ankara Oran'da hayata geçireceği 2 bin 518 konutluk Marina Ankara projesi için ünlü şarkıcı Hülya Avşar ve kızı Zehra Çilingiroğlu ile el sıkışmıştı. Projenin ilk etabı olan 912 konutluk Marina Towers'ın lansmanını yapan şirket fiyatları 284 bin liradan başlayan daireleri satışa sunmuştu. Birbiri ardına farklı sektörlerdeki firmaların yüzü olan Avşar, “Her reklamda bir öncekinden daha çok kazanıyorsunuz. Ancak gayrimenkul daha fazla oldu” diye konuşmuştu.

Mustafa Denizli- Avrupark Bahçekent

"Kahin" lakabıyla anılan teknik direktör Mustafa Denizli, Avrupark Bahçekent'in reklam filminde rol aldı. Filmde toprak sahada futbol oynayan bir çocuğu keşfeden Denizli, "Yıldızlar uzakta değil gözümüzün önünde. Benim işim onları keşfetmek. Avrupark Bahçekent de böyle bir yer. Alt yapısıyla, sosyal olanaklarıyla ve konumuyla gelecekte İstanbul'un yıldızı olacak" demişti.

Ahmet Özhan- Oto World Asya

Anadolu Yakası'nın “ilk ve tek” Oto AVM'si Oto World Asya'nın tercihi ise  Türk sanat müziğinin en önemli isimlerinden Ahmet Özhan olmuştu. Projenin mimari yapısının gemiye benziyor olmasından dolayı ilk filmde bir kaptanı canlandıran Özhan, yeni seride ise galericileri ziyaret ederek, onların dertlerini dinleyen Ahmet Abi'yi canlandırmıştı.

ErmanToroğlu&Yılmaz Vural- İstanbul Prestij Park

Bak Yapı'nın Beylikdüzü'nde hayata geçirdiği İstanbul Prestij Park projesinin reklam yüzleri ise futbol yorumcusu Erman Toroğlu ve teknik direktör Yılmaz Vural oldu. 351 bin metrekare inşaat alanına konumlandırılan İstanbul Prestij Park, 26 bloklu 16-17 katlar halinde yükseliyor. Projede toplam 2 bin 392 adet konut yer alıyor.

Sibel Can-Kaşmir Göl Evleri

2006 yılından bu yana Kaşmir Halı'nın reklam yüzü olan Sibel Can, aynı firmanın inşaat reklamlarında rol almıştı. Kaşmir Göl Evleri'nin reklamlarında oynayan şarkıcının firmayla 1,5 milyon dolara el sıkıştığı iddia edilmişti.

Cem Ceminay-Batışehir

Ünlü radyocu Cem Ceminay, reklamlarında oynadığı Ege Yapı Group'un Batışehir projesiyle çok konuşulmuştu. Yönetmenliğini Kağan Erturan'ın gerçekleştirdiği reklam filminde Ceminay, yatırımcıları farklı üslubuyla Batışehirli olmaya çağırmıştı.

Emel Sayın- Sinpaş GYO Bosphorus City

İnşaat firmalarının reklamlarında oynayan ilk ünlülerden biri de Türk Sanat Müziği'nin efsanesi Emel Sayın olmuştu. Sinpaş GYO Bosphorus City  reklamlarında rol alan şarkıcı,yaşamı boyunca önüne çıkan en önemli fırsatı anlatmıştı.

Tülin Şahin-Sinpaş GYO Aqua City 2010

Manken Tülin Şahin, tanıtım yüzü olduğu Sinpaş GYO Aqua City 2010'un reklamlarında kendisini bir alışveriş merkezinde keşfeden fotoğrafçı sayesinde girdiği modellik yarışmasını anlatmıştı. 2 gün süren ve 40 kişilik bir ekibin çalıştığı reklam filminin yönetmenliğini Barış Kaya üstlenmişti.

Nebahat Çehre- Sinpaş GYO İstanbul Sarayları

Muhteşem Yüzyıl dizisindeki rolünün ardından Nebahat Çehre, İstanbul Sarayları'nın tanıtım yüzü olmuştu. Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi ‘Valide Sultan' karakterini canlandıran Çehre, İstanbul Sarayları'nın hem diziyle örtüşmesi hem de başarılı bir proje olması dolayısıyla projede yer almayı kabul ettiğini söylemişti.

Sinan Çetin-Ağaoğlu My Towerland

Ali Ağaoğlu'nun My Towerland'ın reklam filminde partneri yönetmen Sinan Çetin olmuştu. Çok ses getiren reklam, kamera arkası görüntüleriyle de büyük ses getirmişti.

Ayşe Arman- Brandium Ataşehir

Emay İnşaat ve Erko Şirketler Grubu imzasını taşıyan Brandium Ataşehir projesinin reklam yüzü ise gazeteci Ayşe Arman olmuştu.

Merve N. Güreş/Emlaktasondakika.com

konut reklamlarında oynayan ünlüler sibel can hülya avşar