İstanbul 216

İstanbul 216'nın martta ikinci etabına kazma vuruluyor

Sektörden Haberler 04.03.2015 10:20

Fikirtepe’de ruhsat aldıktan sonra çalışmalarına hızla devam eden Baysaş İnşaat, İstanbul 216’nın ikinci etabı için yıkımlara başlıyor.

Ruhsat alımının ardından 28 ay sonra teslim edilmesi planlanan ikinci etapla ilgili bilgi veren Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, ilk etapta olduğu gibi yeşil ve sosyal alanlara geniş yer verdiklerini belirterek, “Bu etapta da açık ve kapalı havuz, fitness, sauna ve çocuk oyun alanları bulunuyor. Projemiz ulaşım akslarına yakınlığı ile dikkat çekiyor” diye konuştu.

Hazırlıklar tamamlanıyor

Projenin tamamlandığını ve şu sıralar avan hazırlığında olduklarını söyleyen Aydın, “Havalar ısınmadan ve çevreyi rahatsız edecek toz bulutları oluşmadan yıkımlara başlıyoruz. Burada ikamet eden hak sahiplerinin taşınmalarını sağlıyor ve kira yardımlarını yapıyoruz. Geliştireceğimiz proje son derece elit ve estetik olacak. İnanın yorulduğumuza değecek” şeklinde konuştu.

Projede 580 konut olacak

İstanbul 216'nın 2'nci etabı, 12 bin 123 metrekare arsa alanı üzerinde 90 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor. Yaklaşık 580 konuttan meydana gelen ikinci etap için mart ayında yıkım çalışmalarına başlanması planlanıyor. Biri home ofislerden oluşan toplam üç bloktan meydana gelen 2'nci etapta alanları 50 ila 165 metrekare arasında değişen 1+1'den 3+1'e kadar farklı konut tipleri yer alıyor.