reidin türkiye iş bankası işbirliği

İş Bankası ve Reidin işbirliğine gitti!

Sektörden Haberler Uğurcan Tokay 28.01.2016
Gayrimenkul sektörüne yön veren raporlar, Reidin ile Türkiye İş Bankası ortaklığında hazırlanacak.
Türkiye İş Bankası, gayrimenkul sektörünün gelişimine katkıda bulunacak çalışmalarını sürdürüyor. Banka, gelişmekte olan ülkelerin gayrimenkul sektörüyle ilgili analitik verileri ve bilgileri içerecek endekslerin hazırlanmasında dünyanın önde gelen internet gayrimenkul bilgi teknoloji şirketi Reidin ile işbirliğine gitti.  
İş Bankası'nın desteğiyle hazırlanacak Reidin Emlak Endeks, Reidin-GyoderYeni Konut Fiyat Endeksi ile Reidin Türkiye Gayrimenkul Sektörü Güven Endeksi ve ReidinTürkiye Fiyat Beklenti Endeksi;satılık ve kiralık konutların fiyatlarına ilişkintrendler ve öngörüler, getiri oranları, konut yatırımı amortisman süreleri, konut satınalma ve kiralama gücü endeksleri, yabancıların konut edinimleri ve tercihleri, stok satış performansları, tüketici ödeme yöntemleri, uygulanan KDV oranları ve sektör profesyonellerinin güven ve fiyat beklentileri gibi sektöre dair çok çeşitli bilgileri içeriyor.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, işbirliğine ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Müşterilerimizin sadece mevcut hizmetlerimize dair beklentilerini karşılamakla kalmayıp, yaşam evrelerinin farklı noktalarında ihtiyaç duydukları her an,proaktif şekilde yanlarında olmamızı sağlayan yenilikleri geliştiriyor ve sunuyoruz” dedi. 

Sektörün sağlıklı ve ölçülebilir gelişmesine katkıda bulunacağız 

Konut sektörü ve bu alanda yaşanan değişimlerin gün geçtikçe daha geniş kesimlerin ilgisini çektiğinin altını çizen Sezen, teknolojik gelişmeler doğrultusunda hızlanan ve çeşitlenen iletişim imkânları sayesinde günümüzde her türlü bilgiye zaman ve mekân sınırlaması olmaksızın ulaşmanın mümkün hale geldiğini ifade etti. Objektif bir yaklaşımlahazırlanan bilgi ve analizininsanların gerek iş gereksegünlükhayatlarında karar alma süreçlerinin en önemli unsuru olduğunu vurgulayan Sezen, şöyle devam etti:“Müşterilerimizin uçtan uca yaşayacağı deneyim kapsamında konut ile ilgili olarak ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiye kolayca ulaşmalarını sağlamak,bankamızın yeni dönemdeki önceliklerinden birisi olacaktır. Bu kapsamda, Reidin firmasınca hazırlanan endekslere verdiğimiz destek ile konut sektörünün sağlıklı ve ölçülebilir bir şekilde gelişmesine katkıda bulunmanın yanı sıra, bu bilgileri müşterilerimizin de kullanımına sunmayı hedefliyoruz. Reidin ile başlattığımız bu işbirliğini, yakın zamanda dijital bakış açısı ve inovatif fikirler ışığında geliştirdiğimiz ve sektörün tüm taraflarına uçtan uca bir deneyim yaşatmak üzere tasarlanmış yeni hizmetler ile zenginleştireceğiz.”

 

reidin türkiye iş bankası reidin raporları