Ferko Signature / Ferko İnşaat

Ferko İnşaat firmasının Ferko Signature projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Zeynep Fıratoğlu

"İnşaat dünyasında yeni nesille hanımların gücü artacak"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.03.2015
Son kararı patronların verdiği inşaat dünyasında ikinci nesil yöneticiler ile kadınların farkı kendini çok daha fazla hissettirecek.
Ferko İnşaat'ın Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Zeynep Fıratoğlu, yakından tanıdığı inşaat dünyasında birkaç yıla kadar taşların yerinden oynayacağını ve daha modern bir yüze kavuşacağına inanıyor. Bunu son derece sağlam bir temele dayandıran Fıratoğlu, yönetimlerdeki nesil değişiminin bunun habercisi olduğunu savunuyor.

İnşaat dünyasında markalı konut üreticisi firmaların son yıllarda atak yapması ile ciddi bir piyasaya kavuştuğuna değinen Fıratoğlu, “Markalı konut üreten firmaların hepsinin sahipleri birbirinden saygıdeğer insanlar. Her ne kadar kurumsallaşma yolunda ciddi adımlar atsalar da bazen günün şartların yakalamak kolay olmuyor. Onlar üretime ve ekonomik olarak güçlenmeye odaklı oluyorlar. Firma içinde bir karar alınırken kadın yöneticilerine ve yardımcılarına danışıyorlar. Onların fikrini alıyorlar. Fakat kesin kararı verenler yine kendileri oluyor” diye konuştu.

Fikirler kuşaklarla birlikte değişir

 Zaman içinde kuşakların değişimi ile yönetimde söz sahibi olan ikinci neslin daha modern olduğunu belirten Fıratoğlu, “Genç kuşak daha donanımlı ve eğitimli. Dil biliyorlar. Başka ülkeleri tanıyorlar. Ekonomik olarak rahat büyüdükleri için olaylara bakışları da farklı oluyor. Bu kesimin yönetimde kadın fikrine ve bakışına daha fazla önem vereceğini umuyorum. O zaman sektörün tarzı da değişecek” diye konuştu.

İletişim Bilgileri
Telefon : 0212 268 11 44
Web : http://ferkosignature.com/

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Zeynep Fıratoğlu Ferko İnşaat inşaatta topuk tıkırtıları