gayrimenkul sektörü

'İktidar ile durgunluk ortadan kalkmaya başladı'

Sektörden Haberler Emine Pile 24.11.2015
İnşaat Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilcisi Fatih Sarı, 1 Kasım seçimleri sonrasında gayrimenkul sektöründeki durgunluğun ortadan kalktığını belirtti
Ordu'daki inşaat sektörünü hakkında konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Ordu İl Temsilcisi Fatih Sarı, "Büyükşehir olduktan sonra yatırımlar arttı. Ordu'da inşaat sektöründe önemli oranda gelişme var. Yurt dışından birçok yatırımcı Ordu'yu tercih etmeye başladı. İnşaat sektörü geliştikçe, Ordu da gelişiyor. Ordu artık değer kazanıyor, bu değeri kazanmasında Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılması, büyükşehir oluşumuz ve çevre yolu gibi gelişmeler etkili oldu" diye konuştu.

"İNŞAAT SEKTÖRÜ 1 KASIM'A KADAR ÇOK SANCI ÇEKTİ"

7 Haziran seçimlerinden sonra inşaat sektöründe durgunluk yaşandığını ve tek parti iktidarı ile bu durgunluğun ortadan kalmaya başladığını aktaran Sarı, "İnşaat sektörü açısından tek parti iktidarı Türkiye'de olduğu gibi Ordu'da da sevinç ile karşılandı. 7 Haziran'dan sonra 1 Kasım'a kadar inşaat sektörü çok sancı çekti. Ev alacak olan, ev yapacak olan hep karamsar kaldı. Vatandaş ve inşaatçı cebindeki parasının kaybolmasından korktu, arzularını hep ötelediler ve önlerini görmek istediler. Bütün sistem buna bağlı idi ve artık bu sorun da ortadan kalktı. Bundan sonra özellikle Ordu'yu çok güzel günler bekliyor. Ordu, Karadeniz'de bakir bir il ve gelişime açık olması sonucu yatırımcıların cazibe noktası haline geldi. Yatırımcıların gelecek olması inşaat sektörünü de olumlu etkileyecektir. Ordu artık her anlamda kabuğunu kıran bir il olacaktır" şeklinde konuştu.

gayrimenkul sektörü Fatih Sarı