Helenium Garden / Başarır İnşaat

Başarır İnşaat firmasının Helenium Garden projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Helenium Çiçeği

Helenium Çiçeği ile kentsel dönüşüme çare olacak

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 11.03.2015
Kuzey Amerika’nın Helenium'unu İstanbul’a getiren Başarır İnşaat, kanser gibi şehri saran yapılara karşı kentsel dönüşümün içinde yer alacak.
“Sizin konutlarınız kansere çare mi?” sorusuna mütevazilikle “Öyle olmasını isterdik ama evet demek çok iddialı olur” diyen Başarır İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alptekin Başarır, buna rağmen İstanbul'u kanser gibi saran niteliksiz yapı stokuna karşı durmak için Anadolu yakasında 9 noktada kentsel dönüşüme başladı. Fikirtepe'de 15 bin 500 metrekarelik parselde 800 konut üretmeyi planlayan firma, Bağdat Caddesi'nde de 8 noktada yaklaşık 200 konutun dönüşümünü üstleniyor.

Nitelikli arsaların azalmasından dolayı artık ağırlıklı olarak kentsel dönüşüm projelerinde yer alacaklarını kaydeden Başarır, “Fikirtepe'de Helenium markası ile devam edip etmeyeceğimiz daha belli değil. Orada daha yüksek standartlı, site içinde konutlar üreteceğiz. Çünkü burası bizim nazarımızda Bağdat Caddesi ile eşdeğerde. Onun için A plus ve üzerinde olacak” dedi.

Fikirtepe'de 380 hak sahibinin olduğunu söyleyen Başarır, “Yüzde 90'dan fazlası ile anlaştık. Acele kamulaştırma aşamasına geldik. Hak sahipleri ile anlaşamazsak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı araya girecek. Gerekirse kamulaştıracak.  Haziran-Eylül döneminde satışa çıkmayı planlıyoruz. 180 milyon lira kadar yatırım yaparak 250 milyon lira ciro edinmeyi hedefliyoruz. 120 bin metrekare inşaat alanı, 60 bin metrekare satılabilir alan olacak” diye konuştu.

Bağdat Caddesi'ne sirayet edecekler

Bağdat Caddesi'nde projelerin kat karşılığı geliştirildiğini belirten Başarır, “Oranlar çok yüksek, biz yüzde 65 ile 75 arasında anlaştık. Arsa sahiplerinin oranlarını yükseltmesi fiyatların artışından başka bir şeye yaramıyor. Başka çare yok çünkü. Bizim görüşmelere başladığımız bir yıllık dönemde Bağdat Caddesi'nde fiyatlar yüzde 60-70 oranında arttı. Müteahhidin kar marjı bu aralıkta azalıyor” diyerek sözlerini noktaladı.

Helenium Boutique İletişim Bilgileri;

Web: http://www.heleniumboutique.com/
Telefon: (0216) 702 10 00

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Helenium Çiçeği kentsel dönüşüm Başarır İnşaat