Hakan Erilkun

Hakan Erilkun, "Yabancıya satış kontrollü olmalı"

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 10.09.2015
Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, yabancı yatırımcı konusunda siyasi olarak bir kontrol mekanizması olmasa gerektiğini ileri sürdü.
Yabancıların gayrimenkul almaların ekonomik olarak bir sorun olarak görmeyen Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun, siyasi olarak bir kontrol mekanizması olmasa gerektiğini ileri sürdü.

Kanunların doğru yapılması veuygulanması gerektiğini savunan Erilkun, “Türkiye'nin cari açığının kapatılmasında gayrimenkul satışı yararlı bir hamle. Toprak bütünlüğü açısından da bir şey söylemiyorum. Fakat toplumsal ve sosyal açıdan farklılıklara neden olacağı kanaatindeyim. Düzende kargaşa olmasından endişeleniyorum” diye konuşuyor.

Yabancıya satışın öne çıkarılmaması doğrudur”

Orta ve alt segmentte üretim yapan firmaların yerli tüketiciyi hedeflediğini ve ona göre strateji geliştirdiğini n altını çizen Erilkun, “Üst segmentteki konut üreticileri yabancıya satışı öne çıkarıyor ve dünya projesi olduğunu söyleyerekyabancıların yoğunluğu öne çıkarılıyor. Şu anda uygulanan politikaları uygun buluyorum” diyor.

Yabancı komşu ile bir arada bulunmak istemeyenlerin bu durumda yanılabileceği endişesine yorum yapan Erilkun, “Bu değişebilir bir durumdur. Çünkü yabancı sayısına göre bir siteden konut alırsınız ve iki yılda durum tamamen değişebilir. Pazarlamanın temeline göre müşteriye gerekmeyen hiç bir bilgiyi söylemeyin. Bilgiyi gerektikçe, karşı tarafın alabileceği kadar, doğru zamanda, doğru kısmı ile onun anlayacağı dille verin. Tüm bilgiyi söylememek gerek. Yabancıya satış konusunda da sorulmayan bilgiyi vermenin gereği yoktur” dedi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

Hakan Erilkun Yabancıya satış Altın Emlak Genel Müdürü Hakan Erilkun yabancı yatırımcı