Onursal AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün

Gayrimenkul sektöründe profesyonel dönem başlıyor

Sektörden Haberler Ayşe Özlem Kuruca 16.01.2015
Onursal AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, 2015 yılının, gayrimenkul sektöründe profesyonelleşme yılı olacağını açıkladı.
Başkent'te yeni yaşam merkezlerinin ortaya çıkmasında önemli rol oynayan Onursal AŞ'nin Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öngün, ABD ve Avrupa gibi gelişmiş ülkelerde en önemli sektörler arasında yer alan gayrimenkul yatırım uzmanlığının, ülkemizde uzunca yıllar kendilerini “emlakçı” olarak tanımlayan kişiler tarafından yürütülmeye çalışıldığını kaydetti.

Öngün, özellikle büyük kentlerde yapılaşmaya ilişkin atılan adımların, önümüzdeki 5 yıllık süreçte gayrimenkul yatırımlarını mahalle aralarından tamamen kurtararak, sektörde “profesyonel dönemin “ başlamasını sağlayacağını belirtti.

İnşaat sektöründeki reformlar ve arsa geliştirmede baş döndürücü hızın, son yıllarda gayrimenkul yatırımlarında uzman kişilere ihtiyacı artırdığını ifade eden Öngün, “Alanında başarılı işlere imza atan söz konusu uzmanların, diğer tüm yatırım araçlarından daha fazla kazandırması, iş dünyasının bu alanda profesyonel çözüm arayışını hızlandırdı” dedi.
Onur Öngün, İstanbul ve Ankara gibi kentlerde 3-5 yıl önce gözardı edilen arsaların bile bir anda onlarca kat değer kazanmasında kendileri gibi gayrimenkulde doğru planlama yapan kuruluşların katkısı olduğunu dile getirdi. 

Gayrimenkulde profesyonel dönem 2015 gayrimenkul sektörü Onur Öngün Onursal AŞ