Show Realty/Planet Broker'ı Murat Somer

'Gayrimenkul piyasası hareketlenmeye başladı'

Sektörden Haberler Emine Pile 10.12.2015
Show Realty/Planet Broker'ı Murat Somer, gayrimenkul piyasasının 2015 yılı sonları itibariyle kısmen hareketlenmeye başladığını belirtti
Ticari portföylerlerin  yabancıların ilgisini çektiğinin altını çizen Murat Somer, çıkan mütekabiliyet yasasının  satışlara ivme kazandırdığını bildirdi.

Somer, "İnşaat sektöründeki hareketliliğin, ülke ekonomisine ve şehirlerin daha modern görünüm kazanmasına yeni yapılacak projelerle birlikte önemli katkısı olacaktır" dedi.

"Kentsel Dönüşümde Büyük Şehir Belediyeleri İmar durumlarını tekrar gözden geçirmelidirler. Çok eski bir yerleşim bölgemiz olan Şişlide 60-70 Yıl öncesinin imarına göre yapılmış binalar bu günkü imar durumuna göre kat maliklerinin kentsel dönüşüme girdikleri zaman mevcut dairelerini kaybetme riskiyle karşı karşıya bırakmaktadır. Bu yüzden eskimiş binalarda oturmaya devam edilmektedir. Deprem tehlikesi açısından sağlam bir zemine sahip olan tarihi bölgemizde yeniden bir yapılaşma gerekmektedir" açıklamasında bulundu.    

Son olarak Somer, "Showrealty Şişli Temsilciliği olarak gayrimenkul yatırımının, yeni yılda ülkemizde ve bölgemizde  kazancı katlayarak devam edeceğini düşünmekteyiz" diyerek sözlerini bitirdi.

gayrimenkul piyasası Murat Soner