Keller Williams,

Evlilik ve boşanmalar ev tercihlerini etkiliyor!

Sektörden Haberler Emine Pile 28.01.2015
Keller Williams, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK)’nun yaptığı istatistikler çerçevesinde evlilik ve boşanmaların ev tercihlerine etkisini inceledi.
Gayrimenkul danışmanlığı konusunda önemli işlere imza atan Keller Williams, Türkiye'de evlilik ve boşanma sürecinin konut tipine etkisini inceledi. Yapılan çalışmaya göre İstanbul'da yaşayan ve eşinden ayrı olan kişilerin daha çok Beyoğlu, Cihangir, Kadıköy ve boğaz hattını tercih ettiği görüldü. 

Yeni evli çiftlerin ileriye dönük planlarına uygun olarak 2+1 tipi ve daha büyük metrekareli evleri tercih ederken, boşanan bireylerin genellikle stüdyo veya 1+1 tipi daireleri kiralamayı tercih ettiği belirlendi. 

Tek yaşayan bireyler masrafları minimuma indiriyor!

Keller Williams'ın Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol; “Genel tabloya bakıldığında yeni evli çiftler aile kuracak olmanın bilinciyle daha büyük evleri tercih ediyor. En azından satın alacakları ya da kiralayacakları evde çocuk odasının var olması aileler için büyük önem taşıyor. Boşanan çiftler ve tek yaşayan bireyler özellikle masrafların minimuma indirildiği yalnızlık hissinin çok fazla yaşanmadığı stüdyo veya 1+1 tipi evleri kiralamayı tercih ediyor”.

Keller Williams konut tipi tercihi Emre Erol