İmpomes

Emlaklarını takip edemeyenlerin imdadına İmpomes yetişiyor

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 07.09.2015
Hüseyin Oflaz'ın geliştirdiği gayrimenkul takip sistemi hem gayrimenkullerin durumu hakkında bilgi veriyor hem vergilerini ödetiyor.
Türkiye'de takibi zor olan gayrimenkuller için program geliştiren şehir plancısı ve İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Oflaz, “İmpomes” ismini verdiği proje ile 60 günde bir denetleme yaparak durumları hakkında maliklerine bilgi veriyor.

Türkiye'de son derece zor, çetrefilli ve her an olumsuz bir durumla karşı karşıya kalma riski olan gayrimenkuller artık İmpomes ile garanti altında. İnternet üzerinden yapılan taramalarla gayrimenkullerin hukuki durumları, vergileri veya herhangi bir sorun 60 gün içinde tesbit edilerek gereken müdahale yapılıyor.

Bu sorunla sıklıkla karşılaştıkları için sistem geliştirme ihtiyacı duyduklarını ifade eden Hüseyin Oflaz, “Uzaktan erişimli, web tabanlı bir mülkiyet yönetim sistemi olan Mülkiyet Erişim Sistemi (İMPOMES), 2010 yılı itibariyle hizmete girdi. Sahip olduğunuz mülkleri en iyi şekilde takip etme olanağı veren bir sistem. Bununla gayrimenkullerin tapu kayıtlarındaki ipotek, şerh, haciz ve diğer durumlarını takip ediyor, vergileri ve rayiç bedelleri tespit ediyor ve diğer takiplerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Tek bir yapıda toplanan gayrimenkule ait verilere her an ulaşılabileceğine dikkat çeken Oflaz, “Gayrimenkule ilişkin bütün güncel belge, bilgi, imar planı, tapu kaydı gibi tüm detaylar bir arada sunuluyor. Gayrimenkule ilişkin bütün güncel veri ve dokümanlar; resmi kurum ve kuruluşlarda vakit kaybetmeksizin, elinizin altında oluyor” dedi.

Gayrimenkulü kazanca dönüştürüyor

Bu sisitemin hayatı kolaylaştırdığını söyleyen Oflaz, alım - satım ve diğer tüm işlemlerin kolaylaştığını ifade ederek, “Karlı yatırımlara zemin hazırlıyoruz. Gayrimenkule ilişkin tüm veriler etraflıca inceleniyor, en etkin ve verimli kullanım analizleri yapılıyor ve uzman yorumlarıyla kullanıcıya raporlanıyor. Bundan sonrası maliğin kararına kalıyor” diyerek sözlerini bitirdi.

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

impomes hüseyin oflaz