inşaat şantiyesinde çalışanlar

Emlak sektörü seçim sonrası hareketlenecek

Sektörden Haberler Merve N. Güreş 26.08.2015
Emlak ve gayrimenkul sektörünün en etkin isimleri, 1 Kasım’da yapılacak seçimin ardından konut satışlarında canlılık beklediklerini söyledi.
Emlak sektörü temsilcilerinden önemli açıklama… temmuzda konut satışlarının bayram tatili, döviz kurlarındaki artış ve gayrimenkul fiyatlarındaki yükseliş gibi etkenlerle aylık bazda gerilemesinin geçici olduğunu belirterek, yılsonunda satışların geçen yıla göre artabileceğini ifade ediyor. Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Başkanı Ali Taylan, temmuzda yaz ve bayram tatilinin üst üste gelmesi, döviz kurlarındaki artış ve konut fiyatlarının yükselmesi nedeniyle aylık bazda gerileme yaşanmış olmasına karşın piyasada çok ciddi bir sıkıntı tespit etmediklerini söyledi.

‘VATANDAŞ ELİNDEKİ NAKİT PARAYI HARCAMAK İSTEMİYOR'

Gayrimenkul Danışmanı Gülşah Gökçen Turan ise aylık bazdaki gerilemede vatandaşların erken seçim sonuçlanana kadar ellerindeki nakit parayı harcamama isteğinin etkili olduğunu belirtti. Turan, "Seçimlerin ardından döviz kurlarında ve faizlerde bir düşüş yaşanırsa o zaman satışların tekrar artması beklenebilir" dedi.

SEÇİM EMLAK PİYASASI