Emlak Çadırı

Emlak Çadırı pratik ödeme koşulları ile cezbediyor!

Sektörden Haberler Emine Pile 20.05.2015
İlgi Yönetim tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Emlak Çadırı, birçok gayrimenkul yatırımcısı için kapılarını açıyor.
Gayrimenkul sektöründe çadır dönemini başlatan Emlak Çadırı daha şimdiden büyük ses getirdi. Tamamı hemen teslim, iskanı alınmış ve kullanıma hazır durumdaki konut, ofis ve mağazalardan oluşan 240 bağımsız bölüm 31 Mayıs'ta görücüye çıkacak. Gayrimenkul yatırımı yapacaklar için sunulacak olan konut, ofis ve dükkanlar piyasa değerinin çok altında satılacak. 

İstanbul'da hemen teslim 99 bin TL'ye daire, 149 Bin TL'ye Vip Ofis, 199 bin TL'ye cadde dükkanları dip fiyatlarla sahiplerini bulacak.

Banka kredisinin de kullanılabileceği söz konusu gayrimenkul satışlarında cazip ödeme avantajları sunulacak. Bu avantajlı fiyatların yanı sıra piyasanın kendi rayicini kendi belirlemesine imkan tanınacak. 

'Fiyatı siz belirleyin' sloganı ile dikkat çekti

Tamamlanmış ve iskanı alınmış markalı Gayrimenkul projelerindeki bağımsız bölümleri “Fiyatı siz belirleyin…” sloganı ile alıcılarla buluşturmayı hedefleyen Emlak Çadırı, katılımcılarına maket üzerinden değil, görerek beğendiği konut, ofis ya da dükkanı piyasanın çok altında fiyatlarla sunuyor. Emlakcadiri.com web sitesi üzerinden herkesin başvurabileceği Emlak Çadırı'nda satışa sunulan bağımsız bölümlerde 3 temel şart aranıyor: İnşaatının tamamlanmış ve hemen teslim edilebilir olması, sıfır olması ve iskanlı olması.

Bağımsız bölümlerde tek fiyat uygulanacak

Pek çok geliştirici firmanın inşaatını tamamladığı markalı projelerde var olan az sayıdaki nitelikli stoğu pazarlama ve tanıtım bütçelerinin yüksekliği nedeniyle ellerinde tuttuklarını ve kampanya yapacak bir ticarim hacim oluşmadığını belirten İlgi Yönetim Genel Müdürü Murat Gülep; “Biz inşaatı tamamlanmış markalı gayrimenkul projelerinden gerekli tüm teknik, idari kontrolleri ve anlaşmaları yaparak Emlak Çadırı'na garantör olduğumuz konut, ofis ve cadde dükkanlarını topluyoruz. Emlak Çadırı'nda satılan bağımsız birimlerde tek fiyat uygulaması yapıyoruz. Bu yıl tüm konutları KDV dahil 99 bin liradan, ofisleri 149 bin liradan, Cadde dükkanlarını ise 199 bin liradan satışa sunacağız. 

Emlak Çadırı'nda ödeme koşulları nasıl olacak?

Satın alınan konut bedelinin %75'i nakit veya banka kredisi, kalan tutar ise %12,5'lik vade farksız 2 (iki) eşit senet ile ödenebilir.Peşin alımlarda %3 oranında iskonto uygulanırken ödeme tarihleri:1. Senet: % 12,5 -15 Aralık 2015,2. Senet: % 12,5 -15 Haziran 2016 olarak belirlendi.

Satın alınan dükkan veya ofis bedelinde ise  %50'si nakit veya banka kredisi, kalan tutar ise % 25'lik vade farksız 2 (iki) eşit senet ile ödenebilir.

Yüzde 50 Peşin veya Banka kredisinin kullanılabileceği dükkan veya ofislerin peşin alımlarda %6 oranında iskonto uygulanırken ödeme tarihleri1. Senet: % 25 -15 Aralık 2015, 2. Senet: % 25 -15 Haziran 2016 olarak belirlendi.

Bu avantajlı fiyatların yanı sıra Emlak Çadırı'nda sağladığımız bir diğer avantajımız da piyasanın kendi rayicini kendi belirlemesine imkan tanıyacak şekilde açık artırma düzenliyor olmamız.  Biz, Emlak Çadırı'nda bu ürünlerin hızlı satışı adına dip fiyatlar belirleyip satışa sunuyor ve alıcılarla gerçek fiyatlar üzerinden buluşmalarına olanak tanıyoruz. Bu şekilde gerek yurtiçi gerekse yurtdışı yatırımcı ve kullanıcılara kendi takdir ettikleri fiyatlar üzerinden hemen teslim gayrimenkul yatırımı yapma fırsatı sunmuş olacağız” şeklinde konuştu.

“Ön başvurular emlakcadiri.com'dan yapılıyor”

Bu yıl 31 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan satışlara kayıt ve başvuru için son gün 29 Mayıs Cuma saat 17.00. Dileyen herkesin katılabileceği Emlak Çadırı'na ön başvurular emlakcadiri.com web sitesi üzerinden yapılıyor.

31 Mayıs Pazar günü düzenlenecek olan müzayede saat 10.00'da Başakşehir - Olimpiyat Stadı Yolu Kayaşehir Girişi Medikule İstanbul ‘‘Emlak Çadırı Satış Ofisi'' Başakşehir adresinde gerçekleştirilecek.

Emlak Çadırı gayrimenkulde çadır dönemi