Büyükyalı İstanbul / Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul

Özak GYO - Yenigün İnşaat - Ziylan Gayrimenkul firmasının Büyükyalı İstanbul projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Emlak Bülteni

Emlak Bülteni ile gayrimenkul sektörüne yeni bir bakış!

Sektörden Haberler Zeynep Karabağ 17.10.2016
Geçtiğimiz hafta emlak sektöründe yaşananları sizin için derledik, Emlak Bülteni'nde yer verdik...
1- Geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul Finans Merkezi'nde temeller atıldı. Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu hizmet binalarının temelini Başbakan Binali Yıldırım attı.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yer alan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ile Sermaye Piyasası Kurulu hizmet binalarının temelini attı. Ümraniye'de kurulan İstanbul Finans Merkezi'nde yapılacak diğer binalar için Başbakan Binali Yıldırım, "Buradan çağrı yapıyorum. Bütün bankalarımız bir an önce gelsin burada temeli atsınlar." dedi.

2- Avrasya Tüneli, 2016 yılı için dünyanın en iyi tünel projesi seçildi. İstanbul'un iki yakasını deniz altından karayolu tüneli ile birbirine bağlayan proje, 20 Aralık'ta hizmete girecek.

ABD'de 1874 yılından beri yayımlanan Engineering News Record (ENR) Dergisi'nin, her yıl “Dünya Çapında En İyi Projeleri” belirlediği ödül töreni gerçekleştirildi. Avrasya Tüneli, 2016 yılı için "dünya çapında en iyi tünel projesi" ödülüne layık görüldü. Ödülü alan Avrasya Tüneli İşletme İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu "Avrasya Tüneli'ni tünelcilikte yeni bir çağ başlatan proje olarak niteliyoruz" dedi.

3- Konut kredisi kullanırken, bankaların tüketiciden tahsis ettiği dosya masrafını geri almak mümkün. 

Konut kredisi kullanımında tüketiciden tahsis edilen dosya masrafı, geri alınabiliyor. BDKK'nın 3 Ekim 2014'te bir üst sınır getirdiği dosya masrafı öncesinde kredi kullanmış ve dosya masrafı alınmış olanlar, hakem heyetlerine başvurup bu bedellerin iadesini alabilirler. Bilir kişi raporuyla bankanızdan dosya masrafını geri alabilirsiniz. Geriye dönük 10 yıla kadar bu hakkınızı kullanabilirsiniz.

4- Emlak Konut GYO'nun eylül ayı hasılat şampiyonu Büyükyalı İstanbul oldu. Büyükyalı İstanbul. Büyükyalı İstanbul, Eylül ayında 85 milyon 890 bin TL satış gerçekleştirdi.

Emlak Konut GYO'nun her ay açıkladığı satış dağılım tablosunun eylül ayı birincisi Büyükyalı İstanbul oldu. Büyükyalı İstanbul projesinde satışı yapılan 34 bağımsız bölümden 86 milyon 890 bin TL gelir elde edildi. Büyükyalı İstanbul projesini, 82 milyon TL gelir ile Park Mavera projesi izledi. 

Emlak Bülteni emlaktasondakika