Sarvas

'Bu tür fuarlar sektörü tanıtmak için ciddi bir fırsat'

Sektörden Haberler 18.01.2018 19:24

Sarvas Uluslar arası Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Arvas, Expo Turkey by Qatar’da ekibimize özel açıklamalarda bulundu.

Sarvas Uluslar arası Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Arvas, Expo Turkey by Qatar'ın ikinci gününde Emlaktasondakika.com'a fuar ile ilgili değerlendirmeler yaptı. 

Arvas, “Expo Turkey by Qatar'ın bu yıl ikincisi yapılıyor. Özellikle Türkiye-Katar ilişkilerinin dikkate alındığı bir süreçte böyle bir fuarın olması son derece önemli. Son derece ciddi bir ilginin olduğunu da görüyoruz. Burada uzun soluklu ve sürdürülebilir ilişkilerin ortaya çıkarılması anlamında bunu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz” dedi. 

Yabancılarla çok sayıda görüşmelerinin olduğunu belirten Arvas “Özellikle her ne kadar biliyor olsalar da bilgi tazeliği anlamında yeniden anlatmak lazım. Özellikle gayrimenkul sektörünün geldiği noktayı, Türkiye ekonomisini birinci elden duymak istiyorlar. Bu bilgi, onlar anlamında incelendiği zaman istekleri çok daha netleşmiş olabiliyor. Bu tür fuarların çok büyük önemi var. Her şeyin başı tanıtımdır. Yani siz tanıtmazsınız ancak insanlar ülkenize gelince bu konuda kendi kanaatleri ile kendi yol haritasını belirler. Bazen bu eksik ve yanlış olabilir. Bir de tabii şunu unutmamak gerekir; Türkiye 2015 yılından beri çok ciddi travmalar yaşıyor, algı operasyonları var. Bu anlamda şöyle değerlendiriyorum; fuarlara katılan her firma, her şahıs bir Türkiye elçisidir. Olumlu bir algının oluşması anlamında önemli. Gayrimenkul sektörünü tanıtmak bakımından da bu fuarlar ciddi bir fırsat oluyor. 

Sarvas Uluslar arası Gayrimenkul Yatırım Danışmanı ve Destek Ofisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Birinci elden amacımız, yatırımcıya doğru, güvenilebilir ve ilerde ekonomik beklentilerini karşılayacak ürünler sunmaktır. Bunlar gayrimenkul sektöründe şirket ortaklığı, şirket satın almaları, fizibilite… Bir de bilindiği gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin son zamanlarda vatandaşlık ile ilgili ciddi bir çıkışı oldu. Bunu da bu vesileyle birinci elden anlatmak istedik. Bu anlamda fuar çok iyi oldu” açıklamasında bulundu. 

Emine Pile/Emlaktasondakika.com