Bekir Cesur: Uluhan Grup'a yatırım yapan yüzde 70 kazanacak!
Haberler / Sektörden Haberler / Bekir Cesur: Uluhan Grup'a yatırım yapan yüzde 70 kazanacak!

Bekir Cesur: Uluhan Grup'a yatırım yapan yüzde 70 kazanacak!

Sektörden Haberler 18.07.2012 11:32

Uluhan Grup projelerinde metrekare fiyatları ne kadar?

İstanbul- Esenyurt bölgesinde hayata geçirdikleri projelerle, ev sahibi olmak isteyenlere ve yatırımcılara büyük fırsatlar sunan Uluhan Grup'un son projeleri, projelerin inşa durumları, metrekare fiyatları ve tüm fırsatlar hakkında merak edilenleri soran editörümüz Bengü Öner'e cevap veren Uluhan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Cesur önemli açıklamalarda bulundu. İşte yatırım yapmak isteyenler için Uluhan Grup ve projeleri hakkında tüm detaylar...

Uluhan Grup'un şu an devam eden kaç projesi var? Biraz bahseder misiniz?
 
Şu an devam eden 2 projemiz var. Babil Kuleleri ve Acunkent. Babil Kuleleri'nin yüzde 30'u tamamlandı ve inşaat devam ediyor. Acunkent ise, Babil Kuleleri'nden 1 yıl önce başlayan bir proje. Yüzde 90'ının teslimatı başladı. Bir ay içerisinde lansmana çıkacak bir projemiz daha olacak.
 
Uluhan Grup olarak projeye başlamadan önce bölgede hangi şartları arıyorsunuz?
 
Öncelikle lokasyonu çok önemli bizim için. Ana arterler üzerinde yer alması, toplu taşımaya, hastane ve okullara yakın olması bizim için önemli. Teknoloji çok ilerlediği için artık depreme uygun alanlar ve uygun inşaatlar da çok önemli. son teknolojide inşaat yapmaya çalışıyoruz.
 
Babil Kuleleri inşaatı ne durumda? Yüze kaçı satıldı?
 
Babil Kuleleri'nde fore kazık ve temel kazıklar çakıldı. Büyük blokların temelleri atıldı ve 8. kata kadar gelindi. Yüzde 35 bina üretimi tamamlandı diyebiliriz.
 
Babil Kuleleri'nde metrekare fiyatı ne kadar?
 
1650 ile 2500 lira arasında m2 fiyatları değişmektedir
 
Ödeme konusunda ne tür kampanyalar var?
 
Uluhan Grup güvencesiyle müşteriye finansal desteğimiz oluyor tabi ki. "%25 peşinat 50 ay vade faiz yok, kefil yok, banka yok" kampanyamız da hala uygulamada.
 
Babil Kuleleri'nin (fiyatlar ve özellikleri bakımından) bölgedeki projelere göre artı yönleri neler? Yani yatırımcı neden Babil Kuleleri'ni tercih etsin?
 
Babil Kuleleri, 6 kule şeklinde yükseliyor ve her kulenin tepesinde yeşil alanlar mevcut. İnsanlar işin ve günün yorgunluğunu bu alanlarda atabilecek. İsmi de buradan geliyor. "Babil'in Asma Bahçeleri"nden ismini alıyor. Devlet Hastanesi'ne yakın, eğitim kurumlarına yakın ve havadar bir araziye sahip. bu yüzden Babil Kuleleri'ni tercih edebilirler.
 
Biraz da Acunkent projenizden bahsedelim... Acunkent't teslimler başladı mı?
 
Acunkent'te iki aya kadar teslimatlar başlayacak. 3 ay içerisinde tamamı teslim edilmiş olacak.
 
Acunkent yatırımcısına ne kadar prim yaptırdı?
 
Abarmayı pek sevmiyorum ama yüzde 70 prim kesin olarak kazanç sağladı.
 
Şu anda fiyatlar ne kadar?
 
1650 ile 2500 lira arasında m2 fiyatları değişmektedir
 
Projenin yüzde kaçı satıldı?
 
Acunkent'in % 100'ü satıldı. Sadece ticari alanlarda yüzde 40'lık bir kısımda satışlar devam ediyor.
 
Ev sahibi olmak isteyen yatırımcılar bir projede hangi şartları/özellikleri aramalı? Siz yatırım yapmadan önce bir projede ne ararsınız?
 
Güvenilirlik çok önemli. Daha önce firmanın yaptığı projelere bakılabilir. Bölgenin ulaşılabilirliği çok önemli. İstanbul'da trafik en büyük keşmekeş şu anda. O yüzden projenin kolay ulaşılabilir olması gerekiyor.
 
Uluhan Grup projelerinde en çok titizlikle yaklaşılan konu ne?
 
Yapılan projenin yaşanabilir bir alan olması çok önemli. Özellikle hanımlar için çok önemli bir konu bu. Her alanın kullanışlı ve yaşanılabilir olması gerekiyor. Biz de Uluhan Grup olarak bu konuda büyük titizlik gösteriyoruz. Projelerimizi 7 kişilik mimar grubuna çizdiriyoruz ve bunların arasından seçiyoruz.
 
Gelecek dönem projelerinden biraz bahseder misiniz?
 
Henüz detayları çok belirgin değil. ama yine Esenyurt'ta E-5'e daha yakın bir proje olacak. 800 konutluk bir proje olacak. Uluhan Grup'un "Biz buyuz!" dediği proje olacak. Kendimizi göstereceğimiz bir gömlek daha üstün bir proje olacak.
 
Bengü Öner/Milliyet