Aydın Ayçenk

Aydın Ayçenk, Katar'da canlı yayınımıza katıldı

Sektörden Haberler 19.04.2017 17:15

Tema İstanbul Genel Müdürü Aydın Ayçenk, Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda canlı yayınımıza konuk oldu.

Tema İstanbul Genel Müdürü Aydın Ayçenk, 19-21 Nisan tarihleri arasında Katar'ın Doha kentinde düzenlenen Expo Turkey by Qatar Fuarı'nda canlı yayınımıza katıldı.

Katarlılara Türkiye'yi anlatmaya geldiklerini belirten Ayçenk, "Değişik oldu, genelde sektör bazlı oluyor biliyorsunuz bu ülke bazlı bir fuar, yani Türkiye'yi anlatan bir fuar. Ben şahsen memnunum çünkü Türkiye sadece gayrimenkul sektöründen ibaret bir endstriye sahip değil. Bizim burda beyaz eşya üreticilerimiz var, mobilyacılarımız var, gazetecilerimiz var, gayrimenkul firmalarımız var hepimiz kendimizi Katar'daki dostlarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Tema İstanbul'un burada direkt satışından ziyade Türkiye'de bu büyüklükte projelerin yapıldığını göstermek istiyoruz. Körfez ülkelerine dünya standartlarındaki projelerin Türk firmaları tarafından yapılabildiğini gönül ferahlığıyla yatırım yapabileceklerini anlatmak bizim amacımız. Tema İstanbul'da zaten bunu yapabileceğimiz en güzel projelerden bir tanesi. Biz de gelelim bir kendimizi projemizi anlatalım istedik." dedi.

Tema İstanbul'un Avrupa'nın en büyük gayrimenkul yatırımı olduğunu belirten Ayçenk, "Bunun ilk önce birinci etabını anlatıyoruz, onu sunuyoruz. Ondan sonra gelecek projeyi, çevreyi, etapları ve projede yapılması gerekenleri süreçlerimizi söylediğimizde büyük teveccüh görüyor. Tema World projemizin bu sene sonuna doğru imalatına başlamayı planlıyoruz. Son aşamaya geldik konsept projelerimizin, cephelerimizin çizimleri neredeyse tamamlandı. Böyle bir pastayı süsler gibi onun üzerine kremasını koyar gibi bütün hepsini teker teker elden geçiriyoruz. Uzun bir süreç oluyor ama hakikaten güzel bir şey ortaya çıkacak." ifadelerini kullandı.