Artaş İnşaat Kayabaşı ihalesi

Artaş İnşaat 11 firma ve iş ortaklığı ile yarıştı

Sektörden Haberler Hüseyin Belibağlı 01.04.2015
İstanbul’da yeni kent alanlarının kurgulandığı Başakşehir ve Kayabaşı bölgesine Artaş İnşaat’ta girdi.
Marka güvenini ve kalitesini bölgeye getiren Artaş İnşaat, Emlak Konut GYO'nun Kayabaşı 6. Etap İhalesi'nde 11 firma ve iş ortaklığı ile yarışarak ipi göğüsleyen taraf oldu. Toplam 89 bin 246 metrekarelik arsa üzerinde 876 milyon liralık proje geliştireceğini söyleyen Artaş, bunun yüzde 40'lık kısmını olan 350 milyon 400 bin lirasını arsa payı olarak kuruma aktaracak. Bu durumda Artaş İnşaat Kayabaşı'na 1200 civarnıda konut inşa ederek kalitesini bölgeye getirmiş olacak.

Gittiği bölgeye ismini veriyor

Proje geliştirdiği bölgelerin değerini yükselten ve ismini veren Artaş İnşaat, daha önce Halkalı'da Atakent 3 projesi ile mahalleyi ismini vermişti. Bundan sonra Avrupa Konutları markasını Başakşehir'de ve Kayaşehir'de görmek isteyenlerin talebini karşılamayı planlayan Artaş İnşaat, Kayaşehir'de de bir mahalleye ismini vereceğe benziyor.

16 bin 540 metrekareyi park yapacak

Artaş İnşaat, Kayabaşı'nda geliştireceği projenin 16 bin 540 metrekarelik kısmına park yapacak. Ürettiği konutların ve çevrelerinin yaşanılır olmasına dikkat eden Artaş İnşaat, sözleşme gereği bölgeye dev bir park kazandıracak. İki adada blokların yanları parklar ile süslenirken konutların yoğunlaşacağı diğer iki parselin arasına da park yapılacak.

İhalesi yeni yapılan Kayabaşı'ndaki 6. etabın yakınlarında farklı markalı konut projeleri de geliştiriliyor. Bu projelere sinerji katan Artaş İnşaat, bölgenin referansını da yukarılara çekecek.

2. Oturumun tüm bilgileri için tıklayın

Arsanın bilgileri için tıklayın

Hüseyin Belibağlı/Emlaktasondakika.com

 

Artaş Avrupa Konutları Avrupa Konutları Başakşehir