VEFA Konutları

Arnavutköy'de memurlar 800 TL taksitle ev sahibi oldu!

Sektörden Haberler 11.04.2017 08:51

İstanbul'da bir ilki gerçekleştiren Arnavutköy Belediyesi, ilçede görev yapan kamu çalışanlarını TOKİ ile birlikte 800 lira taksitle ev sahibi yaptı.

Yapımı tamamlanan 720 daireli VEFA Konutları'nın tapuları törenle hak sahiplerine teslim edildi. Kamu çalışanlarına vefa borçlarını yerine getirdiklerini dile getiren Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı, toplu konut projelerine devam edeceklerini söyledi.

Arnavutköy Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 720 daireli VEFA Konutları'nın tapuları törenle hak sahiplerine dağıtıldı. Site içerisinde düzenlenen törene Arnavutköy Belediye Başkanı Haşim Baltacı ve hak sahipleri katıldı. Törende hak sahiplerine tapularını teslim ettikten sonra VEFA Konutları hakkında açıklama yapan Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, toplu konutların devamının geleceğini vurguladı. 

'VEFA BORCUMUZU YERİNE GETİRDİK' 

Tapuların teslimi nedeniyle duyduğu mutluluğu ifade eden Başkan Baltacı, "İstanbul'da bir ilk. Biz bu dönem seçim çalışmalarımızın başında Arnavutköy'de görev yapan kamu çalışanlarımıza öncelik tanımak şartıyla bir toplu konut çalışması yapacağımızı ifade etmiştik. Bu alanda Arnavutköy Belediyesi-TOKİ işbirliği ile yapmış olduğumuz çalışmamızı tamamladık ve hak sahiplerine bugün teslim ettik. İnşallah ikinci 
ve üçüncü etaplarını da hedefliyoruz" dedi. Başkan Haşim Baltacı ayrıca binaya taşman bir memurun evini ziyaret ederek kahve de içti. Kamu çalışanlarına vefa borçlarını yerine getirdiklerini dile getiren Haşim Baltacı, "Arnavutköy'deki kamu kuruluşlarında görevli olan kamu çalışanlarımıza öncelik tanımak kaydıyla bir toplu konut çalışması yapacağımızı ifade ettik. Evlerin kalitesi ve inşaat kalitesi üst düzeyde. Beyaz eşyaları ve klimaları dahi fevkalade düşünülerek yapılmış olan binalardır" diye konuştu. 

'ÇOK MEMNUNUZ' 

Konutlarda ikamet edecek olan memurlar da tapularını aldıkları için mutlu olduklarını dile getirdi. İlçede öğretmen olan Burçin Yılmaz emeği geçenlere teşekkür ederek, "Biz memurlar, öğretmenler olarak bu durumdan çok memnunuz" dedi. 23 yıllık memuriyet hayatında ilk kez ev sahibi olan Cengiz Coşkun da emekliliğine kısa bir süre kala ev sahibi olduğu için mutlu olduğunu dile getirdi.

35 bin metrekarelik alan 

35 bin metrekarelik alanda yer alan Hadımköy VEFA Konutları, Arnavutköy'de görevli kamu çalışanlarına 800 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkânı sundu. VEFA Konutları, Hükümet Konağı'na, Belediye Hizmet ve Meclisi'ne, kültürel ve sosyal merkezlere, park ve ticaret alanlarına, Hadımköy Yaşam ve Kültür Merkezi'ne, 3. havaalanına, 3. köprü yoluna ve Kanal İstanbul bölgesine komşu durumda yer alıyor.

Habertürk