Manavgat konut fiyatları

Antalya'nın bu ilçesi yüzde 300 kazandırıyor

Sektörden Haberler Emine Pile 10.03.2016
ERA Gayrimenkul Maximum Ofisi Broker’larından Murat Atay, Antalya'nın Manavgat ilçesini yatırım açısından değerlendirdi.
ERA Türkiye, Antalya'nın en değerli bölgelerinden Manavgat ilçesiyle ilgili yaptığı değerlendirmeyi paylaştı. Manavgat'ın merkezinde konumlanan ERA Gayrimenkul Maximum Ofisi Broker'larından Murat Atay, Manavgat'ın yoğun yabancı ilgisi nedeniyle gözde yatırım bölgesi olmaya devam ettiği bilgisini verdi. 

Kira getirisine değil, lokasyon önemli 

Atay; “Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği, merkezi konumuyla dikkat çeken Manavgat; Side, Çolaklı, Evrenseki, Ilıca, Kızılot gibi denize sıfır tatil beldelerine sahip. Bu bölgelerde lüks oteller, eğlence mekanları ve yazlıklar yoğunlukla bulunuyor. Bölgemiz konut, ticari alan ve tarım arazileri bakımından karlı bir lokasyon. Konut fiyatları m2 bazında 1.000-5.000 TL arasında değişirken, işyeri fiyatları ise 2.000 TL ile 10.000 TL arasında seyrediyor. Bölgede konutlar ve işyerleri kira getirisine oranla ortalama 30 yılda kendini amorti ederken, gayrimenkul fiyatı lokasyona göre yüzde 25 ile yüzde 300 değer kazandırabiliyor. 

Yani bölgemizde bir gayrimenkul satın alırken kira getirisine değil arsa ise yoğunluğu, imar durumu, işyeri ise caddenin hareketliliği göz önünde bulundurulmalı” diye konuştu.

 

Manavgat konut fiyatları ERA Gayrimenkul Maximum Ofisi Broker Murat Atay